Jan Trčka a Tomáš Salajka z Tvrdonic, Petr Sychra, kterému skončilo v hostování v Žarošicích, a bývalý forvard Šardic a Krumvíře Tomáš Drápal. Nová čtveřice hráčů absolvovala první tréninkovou jednotku s týmem RSM Hodonín. Kromě nich se ve vedru na dobře připraveném trávníku potil i jeden dorostenec ligové Senice a naděje RSM.

„Pocity mám dobré. Trénink měl tempo, úroveň. I pře hře na dvě branky se kluci snažili. Nikdo nic nevypustil, což je důležité. Někteří noví hráči si musí na divizní nasazení zvyknout, ale první trénink všichni zvládli," řekl hlavní trenér slováckého celku Luděk Zlámal, který svěřence nijak nešetřil. Výklus, cvičení s míčem i závěrečná hra dala hráčům zabrat.

Na zahajovacím tréninku scházel Lukáš Svoboda, který odešel do Rakouska, a Lukáš Grdina. Ten si v Brně plnil pracovní povinnosti. Dlouhodobý marod Vlastimil Polák se do cvičení nezapojoval a jen podél lajny vyklusával.

Dobrou zprávou je setrvání záložníka Davida Šmahaje. Rodákovi z Blatnice totiž padlo angažmá v Norsku, a tak se bývalý záložník Slovácka a Zlína dohodl s vedením na pokračování spolupráce.

Naopak otazník visí nad dalším zkušeným hráčem Zdeňkem Štěpanovským, který zvažuje návrat do Rakouska. Ostatní hráči z loňského kádru by měli v Hodoníně i nadále pokračovat. „Chceme dát dohromady kvalitní tým. Určitě ještě nějací hráči na zkoušku přijdou. Problémy máme směrem dopředu, do zakončení. Sháníme nějakého útočníka," říká Zlámal.

Hodonín bude trénovat každý den. „V úterý a ve středu jsme na hlavním stadionu, konec týdne strávíme v Rybářích," prozradil Zlámal.

Týdenní cyklus zakončí pohárový duel ve Veselí nad Moravou. Na hřišti v Zarazicích se diviznímu týmu postaví účastník první B třídy. „Ve Veselí chceme vyhrát, protože pak bychom měli v rámci turnaje Břeclav," řekl Zlámal.

Vedení RSM přichystalo pro fanoušky na sobotu 20. července zajímavé klání. Na hřišti u Červených domků se totiž uskuteční premiérový ročník letního turnaje, kterého se zúčastní kromě domácího Hodonína také třetiligová Břeclav a účastníci krajského přeboru Ratíškovice s Mutěnicemi. „Chtěli bychom udělat z turnaje tradici," řekl sportovní ředitel klubu Josef Foltýn.