V Hodoníně se ho ujal Kmínkův dlouholetý kamarád Petr Vyškovský. Bajko pod dohledem bývalého výborného fotbalisty a současného hlasatele individuálně absolvoval několik tréninků a ve čtvrtek se překvapivě přidal k třetiligovým fotbalistům.

Zda na zkoušce uspěje, ale není jasné. „Chceme se na něj podívat,“ říká známý trenér František Komňacký.

Zkušený kouč dá v letní přípravě šanci i nadějným dorostencům Jüstelovi, Vaverkovi, Salayovi a Pelikánovi. Posledně jmenovaný mladík zatím přípravu nezahájil. Na dovolené je také Ondřej Paděra, jenž nedávno získal stříbro na mistrovství Evropy v malé kopané. „Zapojí se až příští týden,“ hlásí vedoucí mužstva Stanislav Urbánek.

FK Hodonín – 1. trénink
Vyhráli divizi: Michal Lupač, Martin Petráš, Petr Kyselka, Petr Fojtík, Josef Hesek, Tomáš Voříšek, Pavel Dovhanyuk, Zdeněk Šturma, Radim Holešinský, Tomáš Polách, Tomáš Mareš, Radek Sasín.

Noví hráči: Lukáš Michna (2. srpna 1995 – 1. FC Slovácko), Filip Žák (1. září 1995 – HFK Olomouc), Tomáš Dekleva (16. května 1991 – Otrokovice), Julian Bajko (Amerika).

Přišli z dorostu: Jiří Jüstel, Martin Vaverka, Jakub Salay.

Omluvili se: Ondřej Paděra, Dominik Pelikán (dovolená).

Úvodní tréninkovou jednotkou s mužstvem naopak absolvovaly tři posily. Zatímco příchodu Filipa Žáka z Nitry a Lukáše Michny ze Slovácka zřejmě nic nebrání, angažmá šestadvacetiletého stopera Tomáše Deklevy z Otrokovic ještě není jisté. „Zatím nejsem schopný říct, jestli se podaří jeho příchod dotáhnout. Naše vedení ale musí napnout všechny síly, abychom hráče získali. Konkrétně já mám o něj velký zájem,“ tvrdí Komňacký. Vedení Hodonína pracuje také na příchodu Erika Vinklera ze Slovácka.

Další jména jsou v jednání. „Podle toho se bude kádr vytvářet. Do třetí ligy chceme jít s dvaceti hráči,“ říká Komňacký.
Ten společně s asistenty Vladimírem Malárem, Tomášem Poláchem a Oldřichem Matůškem nejen nové hráče, ale i tradiční tváře ve čtvrtek přivítal na stadionu v Rybářích.

Žádný dlouhý proslov ale pětašedesátiletý kouč ke kabině neměl. „Kluky jsem přivítal a vyjádřil přesvědčení, že přicházejí do dobrého klubu. Přejeme jim, aby se jim v Hodoníně líbilo, aby si svým fotbalovým kumštem řekli o místo v základní sestavě,“ prohlásil Komňacký.

„Těm z loňského kádru jsem připomenul, že jsme nepostoupili do vyšší soutěže, abychom z ní hned vypadli. Ale abychom se v ní zabydleli, a aby se v Hodoníně hrál dobrý fotbal, na který budou nejen chodit diváci, ale který bude dělat radost i jim samotným,“ pokračuje Komňacký.

Letní příprava se od těch dvou předcházejících v ničem lišit nebude. Nováček MSFL se bude v červenci a srpnu připravovat čtyřikrát týdně. „Tady nic nevymyslíme. Prostě chceme mužstvo co nejlépe připravit na mistrovské zápasy. Nejprve se budeme věnovat fyzické kondici, v polovině přípravy přejdeme na herní část,“ říká Komňacký.

Jelikož hodonínští fotbalisté momentálně nemohou využít stadion U Červených domků, budou se scházet v Rybářích nebo v okolních obcích. Přípravný přípravný zápas Polách a spol. odehrají v sousedních Lužicích. Soupeřem jim budou Mutěnice. Duel je na programu ve středu 12. července.