Favorit se proti jedenáctému týmu krajského přeboru pořádně nadřel a výsledek otočil až v závěrečných dvaceti minutách, když po brankách Chromečka a Kučery po hodině hry prohrával 0:2. I za nepříznivého stavu však měl slovácký celek převahu, kterou v závěru středečního utkání korunoval třemi brankami. Na obratu se gólově podíleli Zdeněk Šturma, Tomáš Reška a Pavlo Dovhanyuk. „Cením si toho, že kluci v závěru mákli a skóre otočili z 0:2 na 3:2, což je hodně pozitivní," uvedl hodonínský trenér Igor Matůšek, který první mužstvo Hodonína místo nemocného kouče Komňackého vedl společně s asistentem Vladimírem Malárem.

Ambiciózní tým nastoupil proti Lanžhotu bez několika marodů. Kromě Víška hostům scházeli třeba Hesek s Holešinským. Druhý tým divize D ovšem měl i bez několika hráčů od začátku navrch, svoji převahu však nedokázal vyjádřit gólově. „První poločas byl z naší strany dobrý. Herně jsme byli lepší, drželi jsme balon a dostávali se i do vyložených šancí. Do třicátého minuty jsme klidně mohli dát tři branky, bohužel jsme tutovky zahodili," uvedl Matůšek.

Hned na začátku selhal v koncovce Dovhanyuk, který po centru Šturmy mířil zblízka nad. Následně hlavičkoval neobsazený stoper Červinek mimo. Vzápětí se ve velké šanci ocitl Reška, který ale v zakončení rovněž nebyl přesný. „Pokud bychom vedli 3:0, byl by zápas jiný," míní Matůšek.

Zatímco hodonínští hráči se střelecky soužili, Lanžhot, který proti soupeři z vyšší soutěže dobře bránil a spoléhal především na standardní situace a rychlé protiútoky, byl v koncovce mnohem efektivnější a ze dvou šancí dal jeden gól. První rána z přímého kopu skončila na tyči Kokešovy branky, tvrdá dorážka neobsazeného Chromečka po rohovém kopu přes hradbu těl už se třepetala v síti.

Celek z Podluží podruhé zaskočil protivníka v 56. minutě, kdy se po dlouhém nákopu brankáře Osičky a prodloužení hlavou prosadil Kučera. Jeho nepovedený centr skončil za zády překvapeného Kokeše. „Lanžhot musím pochválit, hodně mě překvapil. Soupeř hrál organizovaně, střed obrany měl dobře zhuštěný. Těžko jsme se prosazovali," pravil Matůšek.

Hodonín se za nepříznivého stavu 0:2 těžko vracel do hry. „Ve druhé půli už nebyl fotbal z naší strany takový, jaký jsme si představovali. Sice jsme hodně drželi balon, ale po druhé obdržené brance jsme byli nervózní, z čehož pramenily i nepřesnosti," přiznal Matůšek.

Přesto favorit dokázal duel zvrátit ve svůj prospěch. K obratu zavelel Šturma, který skóroval po trestném kopu Polácha a vyraženém balonu od brankáře Osičky.

Vyrovnání zařídil Reška. Obrana Sokola sice míč po standardní situaci protivníka odvrátila, ale dorážející hodonínský záložník z voleje napálil balon přesně k levé tyči.

Parádní obrat završil v 88. minutě Dovhanyuk. Mladý Ukrajinec se trefil podél gólmana Lanžhota.

Příprava hodonínských fotbalistů pokračuje již v sobotu, kdy Polách a spol. na umělé trávě v Dubňanech vyzvou třetiligovou rezervu Slovácka. Atraktivní duel začíná v devět hodin.

Sokol Lanžhot – FK Hodonín 2:3 (1:0)

(Hráno na umělé trávě v Břeclavi)

Branky: 36. Josef Chromeček, 56. Kučera – 72. Zdeněk Šturma, 77. Tomáš Reška, 88. Pavlo Dovhanyuk. Diváci: 50.

Lanžhot: Osička – Žaloudek, Velický, Matuškovič, Chvál – Chromeček, Rehák, Hílek, Petrla (Tuček), Kučera – Pálka.

Hodonín: Kokeš – Privrel, Kyselka, Červinek, Fojtík – Paděra – Šturma, Polách, Švrček, Reška – Dovhanyuk (Blahůšek, Šimánek).