Ve středu měl hrát proti Skalici. Nováček druhé slovenské ligy ovšem zápas kvůli početné marodce zrušil. Hodonín si tak v pátek zahrál alespoň ve Ždánicích, které neměly proti soupeři z vyšší soutěže nárok. „Pro nás to bylo vyloženě tréninkové utkání. První poločas se hrál pouze třicet minut, protože soupeř potřeboval pošetřit síly. Druhá půle byla ještě jednoznačnější," řekl kouč RSM Mario Rossi.

Jeho tým vedl v 5. minutě už 4:0. Favorita poslal do vedení Jaroslav Borák. Odchovanec Zbrojovky Brno, který s Hodonínem trénuje, se však brzy zranil a musel střídat. „Zatím se do Francie nestěhuje. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Možná to bude pro některé lidi překvapení. Samozřejmě o takového hráče stojím. Momentálně s námi trénuje a nasadil jsem ho i do utkání," pronesl Rossi.

Ten dal proti Ždánicím prostor i pětadvacetiletému Michalu Belkovi. Odchovanec Žiliny, který naposledy působil v Rakousku, je na jihu Moravy na zkoušce.

V pondělí se k týmu navíc připojil Pavel Vrána. Bývalý ligový útočník, který dříve působil ve Zbrojovce, Slovácku či Dukle Praha, je momentálně bez angažmá a na podzim by měl hrát právě v Hodoníně. „Vrací se po zranění a chce se u nás rozehrát. Hráče jeho typu moc potřebujeme. Určitě bude pro nás platnou posilou," prohlásil Rossi.

Devětadvacetiletý Vrána v minulosti hrál i za Nitru, Banskou Bystricu a Piast Gliwice. Vedení Hodonína stále jedná i o příchodu další posily. Jeho jméno však trenér Rossi zatím neprozradil. „Jasno budeme mít až později," řekl. Náročný hodonínský kormidelník naopak nepočítá se službami útočníka Bábíčka, divizi si nezahraje ani Jan Homola, který byl v RSM na zkoušce z Dražovic. Divizní klub na hostování zřejmě uvolní i další tři mladíky. „Musíme se domluvit s Dubňany, zda mají o nějaké naše hráče zájem. Podle toho se zařídíme," pravil Rossi.

Ten své svěřence nešetřil ani o víkendu. V sobotu absolvovali hodonínští fotbalisté čtyřapůl hodinový trénink. „Byli jsme na hřišti, v posilovně a na tartanu," hlásil Rossi.

V neděli měli hráči volno. Příprava na nadcházející sezonu vyvrcholí v tomto týdnu. Ve středu hraje Hodonín v Břeclavi a v sobotu se představí na hřišti třetiligového Prostějova.

Naproti tomu Ždánicím zažíná sezona již o víkendu. Kovo se ve třináctém kole doma utká s KENem Veselí. Celek z Kyjovska povede v dalším ročníku okresního přeboru Zbyněk Beker, který nahradil hrajícího kouče Františka Markuse.

Ve Ždánicích k téměř žádným hráčským změnám nedošlo. Kovo se bude muset v prvních kolech obejít bez kanonýra Marčíka, který je pracovně v Africe. Proti Hodonínu nenastoupili ani Petr Ruban, Ždánský či Mlejnek.

Čestný úspěch zaznamenal za stavu 0:4 Snášel, který proměnil pokutový kop. Více toho značně kombinovaný ždánický tým neukázal.

Kovo Ždánice – RSM Hodonín 1:15 (1:5)

Branky: František Snášel z penalty – Belko 3, Tomáš Reška 2, Jiří Maršálek 2, Zdeněk Vykouřil 2, Jaroslav Borák, Marek Ondryáš, Hynek Maršálek, Tomáš Knotek, Jan Mokrý, Petr Šturma.