Hodoňané vezou bod z Vracova

Region/ V boji o postupovou příčku do 1. A třídy ztratili Vracovjané doma dva body. Oloupili je o ně zachraňující se Hodoňané. Vedoucímu tandemu Břeclav B – Vracov se přiblížily Milotice. Právě Agro hostí v neděli ve šlágru 1. B třídy Vracov.

7.5.2008

Vlkoš, HodonínFoto: Deník/Petr Turek

Žarošice – Lednice 2:2 (0:0), 64. T. Chromý, 88. Polcr (p) – 57. a 78. Holešinský. Utkání průměrné úrovně sledovalo sto diváků. Domácí fotbalisté oslabení o řadu zraněných hráčů sehráli vyrovnaný zápas. V první půli měli Žarošičtí dvě gólové šance, ale skóre zůstalo nulové. V 57. minutě se ujali vedení hosté brankou Holešinského. Domácí zvýšeným nasazením vyrovnali v 64. minutě po dobrém akci hlavičkou Tomáše Chromého. Hráči Lednice pak získali dvacetiminutovou herní převahu. Vypracovali si gólové příležitosti a nastřelili domácí břevno. Branku na 1:2 vstřelil v 78. minutě opět Holešinský po zaváhání žarošické obrany z bezprostřední blízkosti. Domácí ale zvýšenou útočnou aktivitou získali v závěru utkání převahu. Po tvrdém zákroku lednického obránce v trestném území kopali domácí v 88. minutě penaltu. Tvrdou přízemní střelou bezpečně vyrovnal Polcr. Žarošice ztratily další dva body v boji o záchranu. Důležitý duel je čeká v sobotu dopoledne v Hodoníně. (več)
Vracov – SK Hodonín 1:1 (1:1), 2. J. Kudlík – 16. Sobotka. Vracov šel do vedení již ve druhé minutě, když Lejsalův dlouhý pas prodloužil Ňorek na nabíhajícího Kudlíka, který vystřihl Žigovi z pěti metrů parádní housle. O tři minuty později byl domácí kapitán opět v šanci, ale z desítky těsně přestřelil. V 16. minutě se dočkali hosté vyrovnání, po zaváhání domácí obrany a po přihrávce Liščinského dával Sobotka z malého vápna do prázdné brány. Vracovu vázla po celý zápas kombinace vinou nepřesných přihrávek, přesto si vytvořil množství střeleckých příležitostí a zejména ve druhém poločase měl velkou převahu. Žigo však již žádnou střelu za svá záda nepustil. Se štěstím vyrazil dva trestné kopy Lejsala nad břevno a ránu Bukovského zastavila tyč. Hosté si tak odvezli důležitý bod k záchraně. (jk)
Žádovice – Milotice 0:3 (0:0), 54. a 81. I. Kundrata, 87. L. Holub, diváci: 200. Domácí měli velkou možnost hned v úvodu utkání, kdy po faulu na Kotáska kopal penaltu Bělohoubek, ten však branku Milotic přestřelil. Většinu zápasu se však hrálo na polovině domácích. Svoji převahu využili Milotičtí až ve druhé půli. V 54. minutě vyrazil střelu z pokutového kopu domácí gólman Výstup, ale na dorážku I. Kundraty byl krátký. Na 2:0 zvýšil opět I. Kundrata a tři minuty před koncem uzavřel na konečných 3:0 pro Milotice L. Holub.
Podivín - Blatnice 2:2 (1:1), Juráš, Hrdlička - Vaněk 2. Blatničané v Podivíně vybojovali důležitý záchranářský bod.
Mutěnice B - Bzenec 2:4 (1:0), Horák, Čepil - Škodík 3, Štěpáník. Škodíkův hattrick znamenal důležité tři body pro zachraňující se Slovan.
V. Bílovice - Hroz. Lhota 6:3 (2:1), 76. a 87. L. Osička, 54. a 90. Damborský, 13. Drulák, 44. Opluštil - 1. a 61. Gavlík, 70. Slovák (p). Hned v 1. minutě trefil Drulák tyč a z protiútoku poslal Lhoťany do vedení Gavlík. Domácí brzy vyrovnali Drulákem z přímého kopu. V první půli měli více ze hry hosté, ale na 2:1 pro Bílovice otočil Opluštil. Do druhého poločasu lépe vstoupili domácí a z protiútoku zvýšil na 3:1 Damborský. Lhoťany to nepoložilo a po přímém kopu Slováka a dorážce Gavlíka snížili na 2:3. V 70. minutě dokonce vyrovnali – faul v pokutovém území na L. Lipčíka potrestal Slovák. O všem rozhodla poslední čtvrhodina. Nejprve vrátil Bílovicím vedení L. Osička. Poté nevyužil tutovku Slovák a z protiútoku zvýšil na 5:3 opět L. Osička. Na konečných 6:3 uzavřel Damborský.
Břeclav B - Vlkoš 2:2 (0:1), 65. Kuba, 68. Dolíhal - 30. P. Klajba (p), 90. Valenta. V první půli byli lepší Vlkošané a ze své převahy dokázali vytěžit vedení. Po půl hodině hry potrestal hraní domácích rukou v pokutovém území z penalty P. Klajba. Po přestávce favorit skóre otočil, během tří minut se trefili Kuba s Ohlídalem. Remízový král však neodjížel z Břeclavi bez bodu. V poslední minutě vyrovnal Valenta

Cestu na Hrad propásl o den. Otto Chaloupka si dá pauzu

Jižní Morava – Příhraniční okresy jižní Moravy budou zřejmě i při druhé přímé volbě prezidenta České republiky bez místního kandidáta.