Na kurtu Terezína se utkají týmy Sako Vracov a Žralok-Toldo Hodonín. Oba soupeři letos ještě neprohráli. Vracov si neporazitelnost v přeboru udržuje už více než dvě sezony a právě Hodonínští v posledních letech byli vždy celkově druzí. Letos navíc výrazně své družstvo posílili.

„Doufáme v to, že nyní konečně soupeře z Vracova porazíme a zlomíme jeho více než dvouletou šňůru vítězných utkání,“ vyjádřil se kapitán Žraloků Jiří Havlík. Ten také poukázal na oslabení svého týmu. „Bohužel se před pár dny zranil náš smečař Pavel Hýža. Ten ve hře trojic na Vracovské vždy platil,“ lituje kapitán. Kromě Hýži by měli Žraloci nastoupit v nejsilnější možné sestavě.

Vracovské Sako na terezínský kurt také nastoupí se všemi oporami. „Věřím, že Hodonínské zase porazíme,“ důvěřuje svému týmu vracovský kapitán Ladislav Semmler. Ten na posíleném týmu Žraloků vyzdvihl současnou vyrovnanost kádru. Díky posilám prý zacelil poslední slabá místa sestavy.

Žádné z mužstev podle slov kapitánů nechystá na soupeře speciální taktiku. Hráči už se z mnoha soubojů dokonale znají, proto se jen těžko navzájem mohou překvapit. Roli proto bude hrát také štěstí a momentální psychická pohoda. Právě ta při posledním souboji vloni na podzim rozhodla.

Za stavu 4:4 na zápasy rozhodoval duel B-trojic. Ten se dostal až do rozhodujícího třetího setu hraného do deseti vítězných míčů, ve kterém béčko Žraloků už vedlo o čtyři body. V posledních míčích se jeho hráči sesypali a nechali si výhru proklouznout mezi prsty.

Utkání v sobotu začíná v 9.00. Vzhledem k vyrovnanosti soupeřů se očekává ukončení až po poledni.