Je na čase se seznámit. Oba hráči ročníku 1994 přicestovali na Slovácko z Afriky. Ten větší se jmenuje Modibo Mangara, přezdívaný Mumu. Defenzivní záložník pochází z Mali a v Evropě je vůbec poprvé. Menší je Julio Dodzi Kotchi. Mladý útočník, který se narodil a vyrostl v Togu, prošel několika zeměmi a dvě sezony působil v mládežnických výběrech belgických Brugg.

V pondělí večer se posily připojily k hodonínskému týmu a na umělé trávě v Dubňanech absolvovaly s novými spoluhráči první trénink. „Jsem rád, že je máme konečně tady. Sám jsem zvědavý, jak se budou na trénincích jevit. Necháme jim chvíli na adaptaci, protože přechod z Afriky do Evropy není jednoduchý. Pro nás je deset stupňů celkem dost, jim je ale pořád zima," řekl kouč Hodonína Mario Rossi.

Posily FK Hodonín
Modibo Mangara
Ročník: 1994
Národnost: Mali
Post: defenzivní záložník
Přezdívka: Mumu

Julio Dodzi Kotchi
Ročník: 1994
Národnost: Togo
Post: útočník
Zajímavost: dvě sezony působil v mládežnických výběrech Brugg

Zatímco Mangara je na starém kontinentu vůbec poprvé, Kotchi má s evropským fotbalem zkušenosti. „Viděl jsem jeho pas, takže vím, že prošel hodně místy a zeměmi," uvedl Rossi.

Ten si od dvacetiletých mladíků hodně slibuje. „Očekávám, že budou pro mužstvo přínosem. Jsou to rychlostní typy, mrštní, dynamičtí hráči. Měli by nám pomoct," věří kouč slováckého celku.

Podle Rossiho nebude s africkými fotbalisty žádný problém. „Je výborné, že Julio mluví francouzsky i anglicky. Dorozumívání tak bude jednodušší, protože i naši kluci díky škole angličtinu trochu umí. Já sice znám jenom italštinu, němčinu a slovenštinu, ale aspoň mě to donutí naučit se nové fráze," prohlásil Rossi.

Bývalý mládežnický trenér Zbrojovky si zahraniční akvizice vyzvedl v neděli v Brně. „Kluci přiletěli do Česka už v sobotu, ale kvůli zpoždění letadla přespali v Praze. O den později se pak s manažerem přesunuli do Brna, kde jsem je čekal," informoval Rossi, který Afričanům ukázal Hodonín a vzal je i do sousedních Dubňan na část utkání zimního turnaje. „Zatím se rozkoukávají a zabydlují. Už ale vědí, kde je stadion a kam mají chodit na jídlo. Bydlí v ubytovně naproti hotelu Krystal," řekl Rossi.

Mangara s Kotchim ovšem budou nejvíce času trávit v areálu U Červených domků. Zatímco zbytek týmu bude v práci či ve škole, oni se budou podle tréninkového plánu připravovat individuálně. „Ráno budou chodit do posilovny nebo mít atletický trénink. Odpoledne pak budou normálně s mužstvem," dodal Rossi.

Premiéru v hodonínském dresu si nováčci odbudou v sobotu, kdy je na programu přípravné utkání se Spartou Brno. Zápas, který se měl původně odehrát v Komárově, se však nejspíš uskuteční na přírodním pažitu v Hovoranech se začátkem v deset hodin.