„Naším cílem bylo lepší umístění s větším počtem bodů než v minulé sezoně a to se nám beze zbytku podařilo,“ uvedl kouč Nesytu Richard Dobeš. Hodonínské fotbalistky vyhrály v sezoně patnáct duelů, jedenkrát se o body dělily a šestkrát odešly z trávníku poraženy.

O třiašedesát vstřelených branek se podělilo osm hráček. Nejlepší střelkyně týmu Alexandra Blahová se blýskla čtyřiadvaceti góly, Fritzová rozvlnila soupeřovu síť devětkrát, Koplíková se do černého trefila osmkrát. „Mrzí mě, že se málo prosazují obránkyně, ale na druhé straně jsme ve dvaadvaceti zápasech obdrželi pouze devětadvacet branek,“ říká Dobeš.

Nesyt pomohl návrat uzdravené Dřímalové, tým několikrát podržela i brankářka Němcová. „Ale za příkladné bránění musím pochválit všechny hráčky,“ pravil mladý kouč.

Tomu se navíc podařilo zapracovat do sestavy i mladou Bílíkovou, která byla i přes svůj nízký věk posilou. „Těžko se vyzdvihují jednotlivkyně, protože náš styl hry je založený na kolektivním pojetí a všechny hráčky musí podat výborný výkon, abychom uspěli,“ tvrdí Dobeš, který zahájil sezonu s tradičně úzkým kádrem. Mužstvo bojovalo i se zraněním klíčových hráček. „Děvčata se ale semkla, podzim nám vyšel parádně,“ řekl Dobeš.

Základem všeho byla zřejmě výhra nad exligovou Jihlavou a dvě vítězství přivezená z Holešova. První ztráta bodů přišla v zápase s béčkem ligového Brna. „Bohužel se nám nepovedl závěr podzimní části, kdy jsem ztratili poslední tři zápasy. Nejvíc mrzela prohra v Olomouci a Dobraticích,“ hořekuje Dobeš.

V dlouhé zimní přestávce muselo vedení hodonínského klubu z důvodu malého počtu hráček zrušit tradiční soustředění. Dobeš se tak se svým týmem připravoval pouze jednou týdně. Zpestřením byl listopadový halový turnaj v Hodoníně, který Nesyt ovládl a prosincový v Holešově, kde skončila hodonínská děvčata druhá.

„Vzhledem k dlouhé zimě jsme byli rádi za odehrané zápasy s Mutěnicemi, juniorkou Slovácka a Brna na umělé trávě. Na tréninkovém hřišti ve Vacenovicích jsem zase porazili Bukovany,“ sdělil kouč Nesytu.

Vstup do jarní části sezony se však Hodonínu povedl. „Holky měly obavy, že nemají dostatečně naběháno. Ale vítězné zápasy s Holešovem jim dodaly sebevědomí, které zužitkovaly v průběhu celého jara,“ pronesl Dobeš.

Výborné výkony podal Hodonín i na náročném terénu v Lubině a v Přerově. Nečekaná domácí porážka s Krnovem bojovný tým spíše nakopla a v dalších zápasech Nesyt uhrál body potřebné k umístění za suverénním Hlučínem. „Právě s ním jsme sehráli dvě vyrovnané partie. V jarním zápase jsme byli dokonce herně lepší, ale převaha se nám nepodařila gólově zúročit,“ řekl Dobeš.

Ten přiznal, že i v příští sezoně by chtěl se svým týmem bojovat o nejvyšší příčky. „Mají proběhnout nějaké změny v organizaci soutěže, tak se necháme překvapit, ale většina soupeřek bude asi stejná,“ konstatoval bývalý fotbalista Ratíškovic, který by v týmu rád přivítal nové hráčky. „Rádi bychom rozšířili kádr, ale v ženském fotbale není tolik volných hráček a mužstva si své opory hlídají,“ míní Dobeš.

Ten si v současnosti užívá volna. Příprava na další ročník začíná Nesytu v polovině července. „Doufáme v dobré počasí, abychom mohli pořádně trénovat. Krutá zima a jarní povodně nám rozhodně radost neudělaly,“ řekl. „Také pořád čekáme na sponzora, který by nám přispěl na provoz. Snad k tomu pomůže i aktuální foto z posledního zápasu s Jihlavou,“ doplnil se smíchem Dobeš.

„Závěrem chci poděkovat všem holkám a realizačnímu týmu za přístup a výkony v průběhu sezony. Nesmím zapomenout ani na předsedu klubu Šnajdra, který se stará o nás i hřiště a také fanoušky, že se chodí na naše zápasy,“ zakončil hodnocení poslední sezony Dobeš.

Fotbalistky FC Nesyt Hodonín před posledním zápase s Jihlavou v pyžamech.
Fotbalistky FC Nesyt Hodonín před posledním zápase s Jihlavou v pyžamech. Foto: Archiv FC Nesyt Hodonín