„Jsem celkem spokojený. Výsledkově i herně to bylo lepší než zápas v Krumvíři. Byl to velký rozdíl. Z prvního zápasu ale nedělám vědu. Vím, co kluci měli v nohách. I před utkáním s Hodonínem jsme tvrdě trénovali,"uvedl trenér Mutěnic Petr Zemánek.

Jeho tým odehrál se soupeřem z vyšší soutěže slušnou partii. Stovka diváků viděla na dobře připraveném lužickém trávníku

Oboustranně zajímavý fotbal. Ve velkém vedru se oba týmy snažily útočit, více šancí si ale vytvořil Hodonín, který mohl v závěru zápas rozhodnout, ale šance Šturmy a Drápala gólem neskončily.

„V dnešním zápase jsme dali příležitost hráčům, kteří ještě nejsou zaregistrovaní v našem klubu. Všichni splnili naše očekávání. Odehráli jsme dobrý fotbal s kvalitním soupeřem.

I když jsme měli o něco více šancí než soupeř, tak remíza je oboustranně zasloužená. V tuhle chvíli nejde o výsledky, ale o prověření kvality hráčů, což se podařilo," řekl asistent hodonínského kouče Vladimír Malár.

Trenéři divizního celku ve středu šetřili opory Spaziera, Šmahaja a Štěpanovského. Jen na lavičce zůstali sourozenci Maršálkovi nebo Petr Šturma.

Šanci od první minuty dostali mladý brankář Doležal, záložníci Trčka se Salajkou a útočníci Stráník s Drápalem. Ti všichni jsou ve slováckém klubu na zkoušce.

„Stráník se mi líbil. Slušně zahrál i Honza Trčka. Tomáš Salajka dal zase pěkný gól. Z nových kluků můžeme mít dobrý pocit," pravil Malár.

První poločas nabídl stovce diváků vyrovnaný duel bez vyložených šancí. Mutěnice zahrozily pokusy Koštuříka a Chromečka, Hodonín odpověděl hlavičkou Trčky.

Favorita poslal do vedení Tomáš Salajka. Hráč Tvrdonic, který je v RSM na zkoušce, se z trestného kopu parádně trefil přes zeď.

Hodonín mohl v první půli přidat ještě jeden gól, ale mladý obránce Petrucha hlavičkoval po rohovém kopu Salajky do břevna.

Mutěnice po změně stran zvýšily úsilí a začaly se dostávat do slibných příležitostí. Lob aktivního Holešinského ještě v síti neskončil, ale dorážka Koštuříka po individuální akci Hromka už znamenala vyrovnání.

Zlámalova parta si v závěrečné dvacetiminutovce vytvořila územní převahu i vyložené šance, ale druhého gólu už se nedočkala, protože mladý gólman Kratochvíla si poradil s tutovkami Šturmy a Drápala i tvrdou ranou stopera Špačka.

„Chyby tam byly, ale náš výkon snesl přísnější měřítko. Samozřejmě nás čeká spousta práce. Bude totiž nesmírně náročné nahradit zkušené hráče Němčického a Válka. Možná nám to delší dobu potrvá, ale zápas s divizním týmem ukázal, že máme na čem stavět a že se nemáme čeho bát," uvedl Zemánek, který proti Hodonínu postrádal brankáře Šupu, stabilní hráče Lamáčka a Marcela Čepila, a vycházejícího dorostence Kačera.

Žádné posily dres Mutěnic neoblékly. „Nic neplánujeme. Je možné, že někdo přijde, ale za každou nechceme do týmu sahat. Mužstvo má svoji tvář. Pokud se nám budou vyhýbat zranění, bude to dobré. V opačném případě můžeme mít problémy," dodal Zemánek.

FK Mutěnice – RSM Hodonín 1:1 (0:1)

Branky: 28. Tomáš Salajka – 55. Dalibor Koštuřík

Rozhodčí: Tichánek – Čápek, I. Zima

Diváci: 100

Mutěnice: Horecký (46. Kratochvíla) – Trávník, J. Čepil, Kupčík (32. Varmuža), Vydařilý – Holešinský, Chromeček, Hromek, Závorka – Koštuřík, Baťa.

Hodonín: Doležal – Petrucha (69. H. Maršálek), Špaček, Benešovský, Mírovský – Sloboda (69. J. Maršálek), Jankůj (60. Šturma), Trčka, Salajka – Drápal (81. Sychra), Stráník.