Pokud by však Hanácká Slavia proměnila i další vyložené šance, mohli domácí mladíci odcházet z trávníku do kabin s mnohem větším výpraskem. „Byl to stejný zápas jako proti Znojmu. Pokud bychom dali v prvním poločase dva góly, bylo by to asi jiné. Bohužel šance neproměníme, a pak se trápíme," uvedl kouč mladšího dorostu Hodonína Igor Matůšek.

Ten měl před středečním duelem starosti se složením základní sestavy, neboť z různých důvodů nemohl do utkání postavit Chrenčíka, Luskače, Vlčka ani Hlaváče. „Na to se nechci vymlouvat, ale je fakt, že jsem neměl tým kým oživit," řekl Matůšek.

Jeho tým si v úvodní části vypracoval více gólových příležitostí. Hned ve 3. minutě mířil kapitán Pelikán do tyče. Jediný domácí forvard byl ovšem ještě blíže vedoucí brance po půlhodině hry, kdy se po vysunutí Vaňka dostal za soupeřovu obranu. Pelikán udělal i kličku hostujícímu brankáři Měcharovi, ale přes bránícího hráče nedokázal dostat míč za brankovou čáru.

V závěru prvního poločasu ještě pálil Konečný mimo.

Kroměříž byla fotbalovější, ale takové tutovky jako protivník neměla. Nebezpečná byla pouze rána aktivního Horáka ze 38. minuty. Hostující trenér Sklenář ovšem dokázal svůj nevýrazný tým o poločasové přestávce probrat.

Hosté do druhé půle vletěli s neuvěřitelnou vervou a po změně stran začali Hodonín přehrávat. Zaskočeného soupeře načal vedoucím gólem Navrátil. Brankář Petráš si sice na míč sáhl, ale prudká střela stejně skončila v síti.

Kroměříž dál protivníka mačkala. Na 2:0 zvyšoval po chybě záložníka Konečného Tomáš Zakopal, který do branky dorazil střelu Horáka.

Hanáci vzápětí mohli přidat další góly, ale Horáka vychytal pozorný Petráš a Navrátil mířil mimo. Třetí gól hostujícího celku přidal až v 60. minutě kapitán Cupák, jenž se trefil po krásné narážečce. Následně trefil Horák z hranice šestnáctky tyč.

Hodonínští dorostenci mohli ve zbytku středečního vloženého střetnutí inkasovat ještě víckrát, ale Zakopalův oblouček skončil vedle a tutovku téhož hráče zmařil výtečný Petráš.

„První poločas byl z naší strany dobrý. Druhou půli jsme ale zase vůbec nezvládli. Nepodrželi jsme balon, neběhali. Po přestávce už byla kvalita na straně soupeře," pronesl Matůšek.

Podle něj výkony hodonínských mladíků srážejí individuální chyby i laciné branky. „Všechno to vyplývá ze hry. Kluci si nevěří. Po obdržené brance jde náš výkon rapidně dolů," dodal Matůšek.