Už v 1. minutě zahrávali domácí přímý kop z hranice velkého vápna. To bylo ale na dlouho všechno, co předvedli. Hned po první vážnější akci se radovali hodonínští fotbalisté. „Na levé straně si vyměnili balon Nasadil s Bábíčkem. Ten prošel do velkého vápna a přihrávkou pod sebe našel na malém vápně volného Bartoňka, který s přehledem zavěsil,“ přiblížil úvodní trefu zápasu asistent hodonínského trenéra Lukáš Fojtík.

Hosté diktovali tempo hry a odměnou jim byl druhý gol ve 22. minutě, a to po rohovém kopu z hlavy Michny. Domácí měli v první půli jedinou šanci ve 33. minutě. Po chybě hodonínských stoperů šel vyškovský útočník sám na gólmana Doležala. Ten ale bravurním zákrokem podržel svůj tým.

Do druhého poločasu vlétli hráči RSM jako uragán a po dvou minutách zvýšili už na 3:0. Bábíček s Jankovičem si poradili se čtveřicí domácích obránců a druhý jmenovaný krásně zakončil k tyči. O chvíli později předvedl krásné sólo přes celé hřistě Bábíček a ještě krásněji zakončil k levé tyči domácí brány – 4:0. Domácí zkorigovali v 58. minutě po rohovém kopu na 1:4. „Byli jsme fotbalovější a další svoje šance zahazovali Grdina, Bábíček a Bartoněk,“ podotkl Fojtík.

Na konečných 5:1 upravil v poslední munitě po sérii přihrávek od Petruchy ve velkém vápně Singer. „I když je výsledek k domácím ještě milosrdný, tak máme spoustu výhrad ke hře našeho týmu. Hlavně v útočné fázi jsme byli málo důrazní a nepřesní. Důležité bude potvrdit šest bodů z venku v neděli v domácím zápase s Třebíčem,“ dodal Fojtík.

Vyškov U19 – Hodonín U19 1:5 (0:2)
Branky Hodonína: 8. Bartoněk, 22. Michna, 47. Jankovič, 51. Bábíček, 90. Singer
Hodonín: Doležal – Schuster, Tóth, Michna, Nedvídek – Bartoněk, Koplík (83. Petrucha) – Sloboda (74. Singer), Bábíček, Nasadil (77. Navrátil) – Jankovič (60. Grdina).