Slovácký celek poslal do nečekaného vedení na začátku druhé půle Nasadil, favorizovaní hosté odpověděli o minutu později. „Senica má kvalitní mužstvo, které na Slovensku hraje první ligu. S trenérem hostí jsme se shodli na tom, že utkání mělo ligové parametry. Na to, že soupeř je v plné přípravě a my na soustředění, tak úroveň zápasu byla dobrá,“ pravil kouč RSM Mario Rossi.

Ten měl proti účastníkovi slovenské nejvyšší dorostenecké soutěže k dispozici téměř kompletní tým. „Chyběl pouze Grdina, která má pracovní povinnosti. Uvidíme, jak dopadnou jednání s Ratíškovicemi ohledně dvou kvalitních hráčů, Jakuba Bábíčka a Lukáše Koplíka. Tento tým by měl jinak nastupovat v mistrovské soutěži,“ uvedl Rossi.

Jeho svěřenci tahali v prvním poločase za kratší konec. Senica byla od úvodního hvizdu lepším týmem. Ve finální fázi však postrádali hosté přesnost i trochu štěstí. Hodonínskému brankáři pomohla při trestném kopu slovenského týmu pravá tyč. „Hodonín byl v prvním poločase hodně pasivní,“ všiml si Jaroslav Kmínek. Bývalý trenér Dubňan a Hrušek si středeční duel nenechal ujít.

Do vedení šli překvapivě borci v modrých dresech. Bartoněk vysunul na začátku druhé půle Nasadila, který překonal chybujícího gólmana Senice. Hosté odpověděli po pár vteřinách. Vyrovnání zařídil Bartálos.

Hodonínští dorostenci po změně stran hru vyrovnali a kvalitnímu soupeři byli více než důstojným soupeřem. Na těžkém terénu byl k vidění svižný fotbal, který rozhodně nenudil. I když kouč Senice měl k výkonu svého týmu plno výhrad. „Nejsem spokojený s ničím. V minulých zápasech jsme hráli o sto procent lépe,“ zlobil se Jaroslav Rybár.

Zkušenému kouči se nelíbil hlavně přístup hráčů k utkání. „Chlapci se musí pořád učit. Když se chtějí stát profesionálními hráči, musí se umět připravit na zápas,“ pronesl Rybár. Hodonín si ve druhé půli vytvořil několik slibných příležitostí, Bábíčka vychytal hostující gólman, Koplík pálil z dobrých pozic dvakrát mimo.

Hodonín tak dokázal s ligovou Senicí, která o víkendu porazila Kroměříž 3:0, uhrát cennou remízu. „Taková změna po třech dnech, to jenom o hlavách. Snažíme se hrát nějakým stylem, který kluci proti Hodonínu nedodrželi,“ řekl Rybár.

RSM Hodonín starší dorost – FK Senica starší dorost 1:1 (0:0)
Branky: 43. Nasadil – 44. Bartálos
Rozhodčí: Tichánek
Hodonín: Doležal – Singer, Schuster, Michna, Jankovič – Reška, Toth, L. Koplík, Jankůj – Bartoněk, Karmazin (Silvano, Nedvídek, Nasadil, Bábíček).