„Příprava bude tradiční, dostatečně pestrá, kvalitní a také poměrně dlouhá. Čeká nás spousta tréninků i zápasů. Chceme být na druhou polovinu sezony připraveni co nejlépe. A ještě se zlepšovat," říká kouč Hodonína František Komňacký.

První část zimního drilu bude zaměřena na zlepšení fyzické kondice, v březnu se lídr divize D zapracuje na herní fázi. „Na začátku budeme kombinovat umělou trávu v Dubňanech s halou, posilovnou a spinningem," informuje Komňacký.

Jeho tým kvůli absenci vlastní umělky absolvuje většinu tréninků i zápasů mimo Hodonín. „Je to bohužel takové naše specifikum," připomíná známý odborník.

Jinak si Komňacký na nic stěžovat nemůže. „Takové podmínky a možnosti žádný jiný divizní tým nemá," ví hodonínský kouč.

Polách a spol. odehrají první přípravný duel ve středu 11. ledna. Soupeřem Hodonína bude hned na úvod ligové Slovácko. „Bude to nejzajímavější a zároveň nejtěžší soupeř. Chceme, aby se zápas odehrál v Dubňanech. Uvidíme, zda nám ligový tým vyjde vstříc a zda se s ním dohodneme," říká Komňacký.

Dalšími soupeři Hodonína v zimní přestávce budou účastníci třetí ligy, divize či krajského přeboru. V plánu je i duel se sousedními Mutěnicemi. „Hrát budeme každou sobotu, možná i v týdnu," hlásí Komňacký. „Chceme mít kvalitní soupeře. Abychom se po herní stránce dobře připravili," přidává.

Mužstvo na přelomu ledna a února absolvuje také kondiční soustředění. Hodonínští fotbalisté se opět po roce vydají na Nemojanský mlýn, který se nachází poblíž Vyškova.