Další dva zásahy přidal z penalt Josef Hesek. Své emoce na uzdě neudržel hostující Lukáš Lahodný, který po dvou žlutých uviděl od hlavního arbitra červenou kartu, a Vyškov tak dohrával s deseti hráči v poli. Hodoňané udělali důležitý krok dopředu a za výhru si do třetiligové tabulky připisují cenné tři body.

„Ve výhru jsem začal věřit až ve třiadevadesáté minutě. Dneska jsme se se soupeřem popasovali dobře. Celou přípravu jsme se připravovali na ligové zápasy a jsem velice rád, že se mužstvu po kolektivním výkonu podařilo Vyškov zdolat. Jediné, co mě mrzí, je gól na 4:1,“ řekl po jasném vítězství trenér Hodonína Tomáš Polách.

Hostům z Vyškova se podařilo výsledek v sedmasedmdesáté minutě pouze kosmeticky upravit, a to po standardní situaci, kterou k pravé tyči Lupače zakončil Daniel Přerovský. „Jsem z výkonu hráčů zklamaný. Vůbec se nesoustředili na hru, ale spíše na projevy směrem k rozhodčímu. Takto se to hrát nedá. Domácí byli fotbalově agresivní a ve druhém poločase nás zmáčkli,“ zklamaně popsal trenér Vyškova Jan Trousil.

FK Hodonín - MFK Vyškov 4:1 (1:0)Branky: 36. a 53. Pavlo Dovhanyuk, 50. a 75. Josef Hesek - 77. Daniel Přerovský.
Sestava Hodonína - Lupač (Petráš) - Cvijović, Hesek, Dekleva, Novotný - Opina (76. Sasín), Paděra, Křivánek, Fojtík - Šturma - Dovhanyuk (86. Vinkler).
Vyškov Sestava - Sova - Jeřábek, Toure, Tijani, Odehnal (57. Božović) - Kuncl, Matocha, Lahodný (69. ČK), Němeček (18. Zoue, 79. Novotný) - Kone - Přerovský.