Velké emoce zavládly na hřišti i mimo ně v závěru prvního poločasu. Vášně zjitřil vítězný gól utkání, kterým o těsné výhře domácích ve 44. minutě Jiří Maršálek. Jeho prudkou ránu k levé tyči hostující brankář Beer vyrazil ještě před brankovou čarou. Hlavní rozhodčí Jiří Beneš však gól na pokyn asistenta Romana Smekala nepochopitelně uz­nal.

„Aspoň vidíte, jaké máme rozhodčí. Díky jednomu člověku má dvacet lidí pokažený víkend,“ zlobil se na nepřesného sudího hostující kouč Petr Vašíček. „Nevím, co k tomu mám více říct. Jelikož jsem ale fotbal nějakou dobu hrával, tak i ze střídačky jsem dokázal posoudit, že to gól není,“ doplnil naštvaně.

Na zkušeného sudího se přitom na začátku utkání zlobili i domácí. Rozhodčí Beneš nejprve přešel bez povšimnutí faul na mladého útočníka RSM Kuřila, o minutu později pak nařídil pokutový kop na opačné straně. Zadák Hodonína Špaček nešťastně zasáhl ve vlastním pokutovém území Floriána. Přísnou penaltu s přehledem proměnil Chlup.

„Myslím, že stejná situace byla i na druhé straně. Asi nám to pak chtěl sudí vrátit a uznal kontroverzní gól,“ řekl hodonínský kouč František Ondrůšek. „Ať ji rozhodčí pískne, ale proč ji kompenzuje nějakými věcmi. Člověka takové věci mrzí,“ přitakal Vašíček.

Hodonín byl i po obdržené brance hodně aktivní. Střelu Kuřila zablokovala hostující obrana na roh, pokus Bulvy chytil Beer.

Domácí se branky dočkali až v závěru první půle. Jiří Maršálek se opřel za hranicí šestnáctky do míče, který díky teči hostujícího zadáka skončil v síti.

Osmnáctiletý mladík pak přidal i druhý gól. „Napřed jsem ho kritizoval, pak dal dva krásné góly,“ usmíval se Ondrůšek.

Naproti tomu hostující brankář byl nešťastný. Beerovi nepomohl povedený zákrok ani následné protesty. Bývalý gólman Mutěnic, který vyfasoval za kritiku asistenta žlutou kartu, cítil při odchodu do kabin bezmoc. „K tomu není co říct. Takový zářez nepamatuji,“ čertil se.

Třebíč byla ve druhé půli mnohem nebezpečnějším týmem. Po rychlém brejku pálil Chlup do tyče. Hodonín mohl svůj náskok několikrát pojistit, ale pokus Svobody vyrazil Beer a střela Jiřího Maršálka z hranice šestnáctky skončila nad.

Závěr už jednoznačně patřil hostům. Další prudkou střelu Chlupa vyrazil výtečný Petráš na břevno, konstrukce branky pomohla hodonínskému gólmanovi i při hlavičce střídajícího Karáska.

Na poslední roh Třebíče šel i brankář Beer, domácí však důležitou výhru nepustili. „Proti kvalitnímu soupeři, který jednoznačně patří do popředí tabulky, jsme odehráli nejlepší podzimní zápas. Odvedli jsme kus dobré práce,“ pravil zkušený trenér.

Zatímco Hodonín se díky výhře posunul do středu tabulky, Třebíč zůstává bez bodu poslední. „Divize má šestnáct mančaftů a každý může porazit každého. Jestli si někdo myslí, že Třebíče Třebíč je nějaký favorit, tak se plete. Máme stejné problémy jako ostatní,“ pronesl Vašíček.

Ten u svých svěřenců postrádá větší důraz. „Nemáme štěstí. Dvakrát jsme nastřelili břevno, jednou tyč. Nebyli jsem schopní dotlačit míč do branky,“ povzdechl si kouč horáckého klubu.

Hodonín bude chtít domácí výhru potvrdit na hřištích soupeře. V sobotu zajíždí RSM na Spartu Brno, za deset dní se svěřenci kouče Ondrůška představí v Tasovicích. „Věřím, že nám výhra pomůže a že z venku přivezeme nějaké body,“ přál si bývalý trenér Šardic.

RSM Hodonín – HFK Třebíč 2:1 (2:1)

Branky: 41. a 44. J. Maršálek – 6. Chlup z penalty

Rozhodčí: Beneš – Smekal, Michal Strya (Blažek)

Žluté karty: Beer, Čermák (oba Třebíč)

Diváci: 200

Hodonín: Petráš – H. Maršálek, Benešovský, Špaček, Spazier – J. Maršálek (88. Macůrek), Bulva, Švrček, Polák – Kuřil (61. Šturma), Svoboda (70. Svoboda).

Třebíč: Beer – Svoboda, Havránek, Komínek, Čermák – Novotný (72. Durda), Chlup, Linhart (57. Karásek), Smažil – Čermák, Florián (26. Koníř).