Ondřej Buchtela, dvacetiletý obránce prvoligových Benátek nad Jizerou, zažívá těžký boj se zákeřnou nemocí. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu srdce, která zasáhla i obě plíce. „Je to můj kamarád a bývalý spoluhráč, se kterým mám spoustu společných hokejových i nehokejových zážitků. Jeho přátelé pro Ondru založili transparentní účet, a proto mě po dohodě se spoluhráči napadlo, že bychom i my mohli aspoň trochu pomoci,“ vysvětluje trenér mládeže SHKM Hodonín a od nové sezóny i útočník A-týmu Tom Polák.

Organizátoři proto budou vybírat dobrovolné vstupné v průběhu utkání. „Chci oslovit kamarády a fanoušky, kteří se na benefiční zápas přijdou podívat, aby přispěli jakoukoliv částkou. Celou sumu poté pošleme na Ondrův účet,“ vzkazuje Polák.

Tomáš Souček
Óda na Součka. Česká hvězda si už v Londýně udělala jméno

Netradiční sportovní klání organizuje fotbalový klub Nesyt Hodonín, který pro fanoušky nachystá občerstvení i zajímavý poločasový program. „Chtěli bychom tímto založit novou tradici, ze které budou těžit v rámci letní přípravy oba týmy. Slibujeme si od toho hlavně zábavu a uvolnění před sezónou. Nejdůležitější ze všeho bude, abychom pobavili fanoušky a zároveň přispěli na dobrou věc,“ říká trenér fotbalového týmu Petr Chramosta.

„Bude to výborné zpestření letní přípravy. Chtěli bychom v této spolupráci s Nesytem pokračovat i v dalších letech. Snad navíc vybereme nějakou korunu pro Ondru. Tímto bych rád pozval všechny naše fanoušky, aby se došli podívat, že nám to jde i s míčem," dodal hlavní kouč Baníku Michal Kuba.

Sobotní utkání na hřišti hodonínského Nesytu začne výkopem v 17 hodin.

JAN HOCHMAN