Oba týmy postrádaly ve čtvrtek několik stabilních opor. Vacenovicím chyběl Sladký, Nedvěd, Marek Bařák nebo Jiří Grufík, Miloticím zase scházeli Gergel, Kasan, Antoš, Knotek a Šťastný. „Každý zápas hrajeme v jiné sestavě a na naší hře je to vidět,“ povzdechl si kouč Milotic Milan Bidmon. Účastník první B třídy postrádá hlavně středopolaře Gergela. „To je náš motor mužstva. Bohužel nám bude chybět i na jaře,“ řekl Bidmon.

Jeho tým skóroval proti Mogulu hned ze své první vážnější šance. Útočník Kundrata pláchl soupeřově obraně a přízemní střelou překonal brankáře Jaštíka. Olejáři byli ovšem v první půlhdině aktivnější, ovšem ve finální fázi brzdila jejich akce přesnost. Centry ze stran v pohodě odvracela milotická obrana, která si poradila i s několika standardními situacemi Mogulu.

Vacenovicím pomohlo i střídání. Frolce se Školařem nahradili Kotásek s Anovčínem. Hlavně posila z Lužic dostatečně zaměstnávala obranu Agra. Byla to právě jediná zimní posila Mogulu, které se ocitla v největší šanci první půle. Anovčin však netrefil v dobré pozici míč.

Druhá půle nic zásadního nezměnila. Mogul byl o něco aktivnější a fotbalovější, před Nedvědického se ovšem hráči Vacenovic dostávali pouze výjimečně. Milan Příkazský pálil z hranice šestnáctky vysoko nad, Školaře zastavila obrana Agra.

Vyrovnání se Mogul dočkal v 66. minutě, kdy se poprvé mezi muži trefil Jiří Holeček. „Po rychle zahraném autu mi na velké vápno přihrál Anovčín a já jsem poslal balon podé gólmana,“ popsal premiérovou trefu šťastný střelec. Hráč vacenovického béčka nastoupil za první tým teprve počtvrté. „Zápisné bylo na začátku zimní přípravy. Klukům jsem donesl kořalku, bez ní by mě do kabiny ani nepustili,“ smál se Holeček.

Milotice se ve druhém poločase dostaly do několika stoprocenntích šancí, brankář Hanzalík ovšem všechny ošemetné situace vyřašil. Střelecky se trápil hlavně kanonýr Kundrata, který zahodil tři tutovky. „Takový je někdy sport,“ podržel vyhlášeného střelce Bidmon. Gól měl na kopačce i Budík, toho ovšem vychytal skvělý Hanzalík.

Gólově nakonec udeřilo na druhé straně. Aktivní Anovčín našel v pokutovém území soupeře Školaře, který prostřelil bezmocného Nedvědického.

„Z výsledku jsem zklamaý. Ale na to, v jaké jsme byli sestavě, tak jsme neodehráli špatný zápas. Kluci bojovali, na šance jsme dokonce vyhráli. Ovšem hraje se na góly a ty daly Vacenovice,“ uvedl Bidmon.

Ten po zápase zlobil na rozhodčího Jonáše. „Druhé brance Vacenovc předcházel faul, který sudí nepochopitelně nepískl. Rozhodčí podle mě zápas ovlivnil,“ pravil Bidmon. Žehrat mohli MIlotičtí hlavně na chabou koncovku. Pokud by hráči Agra proměnili polovinu šancí, vítěztsví by brali oni. „Tolik šancí, co jsme si vytvořili, jsme neměli snad za celý zimní turnaj,“ láteřil Bidmon. „Vacenovice ale byly fotbalovější. Pokud bychom dali šance, tak jsme vyhráli 5:2,“ dodal.

Kouč Vacenovic hodnotil duel s nadhledem. „Vítězství si vážíme, ale nic nepřeceňujeme. Odehráli jsme solidní zápas na dobrém hřišti. Podobné zápasy mají něco do sebe. Je to rozhodně lepší než trénovat někde v bahně,“ pronesl trenér Vacenovic Jan Ševela, který nahradil na lavčice Mogulu v polovině sezony Petra Kopla. Bývalý lodivod Šardic a Veselí nad Moravou má před sebou těžkou šichtu. Pomoct olejářům k zcáhraně první A třídy. „Trápí mě hlavně úzký kádr. Na morálku a přístup kluků si stěžovat nemohu. Na tréninky pravidelně chodí čtrnáct, patnáct hráčů. Bohužel někteří z nich nedosahují kvalit první B třídy nebo okresního přeboru. Na jaře budeme vycházet z toho, co máme k dispozici,“ řekl Ševela.

Toho potěšil alespoŇ příchod Anovčína. Jeho výška a střelecké schopnosti by se mohly Vacenovicím na jaře náramně hodit. „Je to velká posila. Pokud se ale někdo zraní , ta máme problém,“ uvědomuje si Ševela.

Zimní turnaj Dubňany 2012

Dohrávka 5. kola: Agro Milotice – SK Mogul Vacenovice 1:2 (1:0)

Branky: 10. Ivo Kundrata – 66. Jiří Holeček, 78. Jan Školař

Rozhodčí: Jonáš – Malík, I. Zima

Diváci: 50

Milotice: Nedvědický – L. Kundrata, Neduchal, Holub, Šeďa – Měchura, Habáň, Balous, Zajíc – I. Kundrata, Novák (Ivan, Budík, Šnajdr)

Vacenovice: Jaštík (46. Hanzalík) – Frolec, Šťastný, Vacenovský, Z. Grufík – V. Bařák, M. Příkazský, R. Příkazský, L. Chvátal – Holeček, Školař ( Anovčin, Jakubíček, M. Ingr, Kotásek, Lunga).

Tabulka po 6. kole –

1. Ratíškovice 6 0 0 22:3 18
2. Rohatec 3 1 2 14:9 10
3. Dubňany B 3 0 3 12:10 9
4. Hlboké 2 3 1 10:9 9
5. Milotice 2 2 2 8:13 8
7. Vacenovice 2 1 3 9:14 7
6. Dubňany A 1 1 4 7:11 4
8. Jablonica 1 0 5 5:18 3