Výtečný Holub zneškodnil soupeři několik tutovek a Michalu Poláškovi dokonce v prvním poločase pokutový kop. „Byl nejlepším hráčem zápasu. Nebýt jeho, asi bychom tam prohráli,“ říká žarošický trenér Oskar Sněhota.

Hosté přijeli na Břeclavsko s defenzivní taktikou. Na velkém hřišti spoléhali na pozornou obranu, standardní situace a brejkové akce. V prvním poločase ale nijak zvlášť nebezpeční nebyli. Naproti tomu domácí byli častěji u míče a více útočili, ve finální fázi a koncovce se ale neuvěřitelně trápili. „Domácí na nás vlétli, v poli nás přehrávali, ale vyloženou šanci neměli,“ uvedl Sněhota.

Nejblíže vedoucímu gólu v prvním poločase byl Michal Polášek. Sudí Julínek nařídil po ruce Luskače pokutový kop, třiadvacetiletý záložník ale proti Holubovi neuspěl. „Staňa to krásně vyškrábl,“ uvedl Sněhota.

Žarošicím skvělý zákrok zkušeného gólmana pomohl. Hosté se herně zvedli, vyrovnali hru a začali lépe kombinovat. Slušnou příležitost měl Tomáš Vágner, který zboku pálil do připraveného brankáře Elsnera. Celek z Kyjovska měl v první půli další dvě nadějné příležitosti, Frýbort ale zaváhání gólmana Elsnera nepotrestal a v koncovce nebyl přesný ani Strmiska. „V polovině prvního poločasu jsme hru vyrovnali, přesto jsem nebyl s výkonem úplně spokojený. V naší hře byla spousta zbytečných ztrát a nepřesností. Pokazili jsme dost jednoduchých přihrávek,“ pravil hostující trenér.

Hosté i po změně stran bojovali a několikrát se dostali i do zakončení, při brejkových akcích jim však scházel potřebný klid a hlavně přesná finální přihrávka. Nejvážnější šanci měl Frýbort, který prošel přes několik protihráčů, ale poslední obránce mu balon odkopl.

Hráči Charvátské Nové Vsi v předcházejících dvou duelech neskórovali a střeleckou mizérii neutnuli ani proti celku z Kyjovska, který držel fantastický Holub. Ten mužstvo podržel hlavně při šancích Vengloviče, Poláška a Očovana. Platonický tlak domácích se s přibývajícími minutami změnil v trvalou převahu, Žarošice ale všechny nepříjemné chvíle přečkaly a domů odvezly cenný bod. „Domácí byli herně o něco lepší, měli víc vyložených šancí, ale pro nás je remíza zasloužená,“ tvrdí Sněhota.

Jeho tým zůstal s třinácti body předposlední. Přiblížit se soupeřům chtějí Žarošice v dalším domácím zápase s Rajhradem.

Uhřice proměnily dvě šance a doma vyhrály

Uhřice sice vypadly z boje o vítězství v první B třídě, přesto se dál drží v nejnižší krajské soutěži nahoře. Tým vedený hrajícím trenérem Tomášem Valihrachem si v devatenáctém kole poradil s Nikolčicemi, které zdolal brankami Martina Mikšíka a Daniela Hroudného 2:0.
„Nikolčice jsou sympatický mančaft. Líbily se mi už na podzim. Sleduji i jejich webové stránky, kde mají nahraná videa ze zápasů. Myslím, že tam je daleko větší potenciál, ale nějak se jim nedaří dotáhnout zápasy k bodům. Herně patří k nejlepším týmům této soutěže. O to víc si vítězství cením“ prohlásil domácí hrající kouč Tomáš Valihrach.

Stovka diváků viděla v Uhřicích pohledný fotbal. Nikolčice se na hřišti nováčka prezentovaly aktivní útočnou hrou. Hosté byli častěji u míče a soupeře v poli převyšovali, ale do pořádné šance se za devadesát minut nedostali.

Úvod utkání přinesl vzájemné oťukávání. Hrálo se hlavně mezi šestnáctkami. Bezbrankový stav vydržel v Uhřicích do 24. minuty, kdy se prosadil Mikšík. Domácí fotbalista využil chybu soupeře ve středu pole, po vysunutí za obranu přelstil ofsajdovou past protivníka a svůj únik z boku zakončil křižnou střelou na zadní tyč. Hostující brankář Otáhal neměl proti umístěné ráně nárok.

Nikolčice zahrozily v první půli pouze jednou. Po rohovém kopu a následném závaru v uhřické šestnáctce ale nedotlačily balon do sítě. Domácí tým byl v koncovce efektivnější a důraznější.

Fotbalisté Uhřic krátce po změně stran získali ve středu hřiště míč, balon se dostal až na křídlo k Hroudnému, jenž chytrým lobem poslal balon za gólmana Otáhala. Hostující brankář střelu ještě vyrazil na tyč, od které se míč odrazil do sítě. „Od té doby se zápas pouze dohrával,“ uvedl Valihrach.

Jeho tým ve zbytku utkání pozorně bránil a výsledek si v klidu hlídal. Domácí se nikam nehnali. Protivníka nepouštěli do větších šancí, sami pak po zisku míče hrozili po rychlých brejcích. Dvakrát se za hostující obranu dostal Neumann, jednou Mikšík. Naftaři ale své příležitosti neproměnili.

Nikolčice měly ve druhém poločase jednu nebezpečnou hlavičku, kterou famózním zákrokem ze šibenice vytáhl zkušený gólman Mokrý. Hosté už neměli sílu na zvrat. Uhřice mohly výsledek ještě pojistit, ale Smílek v 85. minutě napálil svoji ránu přímo doprostřed branky.