První utkání obou soupeřů ukončila v 80. minutě za stavu 2:2 bouřka. Do dohrávky šli v lepší formě hosté, když byli před zápasem v tabulce až za Kněždubem. Tomu se ale v posledních utkáních nedaří a ztratil kontakt s čelem I. B třídy.

To chtěl změnit domácí D. Bíla, který se dvakrát zjevil v nadějné příležitosti. Na druhé straně protáhl Hudečka kanonýr Homola. Jednadvacátá minuta podstatně ovlivnila celé utkání. Hostující gólman Veselský šel nekompromisně do souboje s domácím útočníkem M. Bílou, kterého srazil. Rozhodčí Vomastek nařídil pokutový kop a poddvorovského brankáře vyloučil. „Byla to nesmyslná penalta,“ řekl hostující kouč Jiří Zavadil. Jiného názoru byl čtyřicetiletý špílmachr Kněždubu. „Podle mě do toho šel s úmyslem zranit našeho hráče, a na to jsem háklivý,“ sdělil Roman Grabec, který do R. Veselského rukama strčil, za což jej rozhodčí vyloučil taky. „Náš hráč měl udržet nervy na uzdě. Byla to od něj nedisciplinova­nost,“ řekl domácí kouč Libor Grabec.

Místo Veselského šel do branky Družstevníku Vránek, který pokutový kop D. Grabce vyrazil. „Když jde chytat Mira Vránek, tak vždycky vyhrajeme,“ varoval předseda poddvorovského klubu Miroslav Hřebačka.

Na druhé straně se představil hostující ostrostřelec Homola. Ve 35. minutě po přihrávce Nováka poslal Starý Poddvorov do vedení. O chvíli později vedli hosté už 2:0. Na Trávníčkův centr si naskočil Homola a uklidil míč za bezmocného Hudečka. „Věděli jsme, že největší hrozbou je Homola. Bohužel naši hráči spolu nekomunikují a nepomůžou si,“ kroutil hlavou trenér Sokolu.

Hned v úvodu druhé půle byl blízko kontaktní branky asi nejlepší hráč domácích M. Bíla, ale Vránkovy tyče netrefil. Na druhé straně mohl poddvorovský náskok navýšit kapitán Trávníček. „Mrzí mě to. Měl jsem dvě dobré možnosti. Hlavně ta první byla tutovka,“ posteskl si Petr Trávníček. Přesto byl mnohem spokojenější než domácí. Sledoval totiž, jak střídající Koutný po přihrávce Bařiny zvyšuje na 3:0. A také to, jak střídající domácí dorostenec Rýpar odchází po dvou žlutých kartách předčasně do kabin. „Zbytečně nás oslabil, a to jak muže, tak dorost, protože nebude moct nastoupit. Zápas jsme si prohráli sami naší nedisciplinovaností a přístupem k utkání,“ dodal kněždubský kouč. (pt)

Kněždub vs. Starý Poddvorov 0:3

Poločas: 0:2. Branky: 35. a 44. Homola, 88. Koutný. ŽK: Durna ml., Rýpar – Homola. ČK: 23. R. Grabec, 85. Rýpar – 22. Veselský. Rozhodčí: Vomastek – Šmíd, Jonáš. Diváci: 70.

Kněždub: Hudeček – Lukáš, Kaizar, Durna ml., Chromeček – Durna st. (55. Rýpar), R. Grabec, P. Bíla, Karásek – M. Bíla (70. Pavka), D. Grabec.

St. Poddvorov: R. Veselský – O. Veselský, Bohůn, Veselý, Mayer – Trávníček (71. Koutný), Bařina, Novák, Zavadil – Vránek, Homola (89. Svoboda).