V Megawaste Vin Cupu se tentokrát odehrály jenom tři utkání. Kvůli marodce Rohatce byl zápas s mutěnickou rezervou odložen na úterý 23. února. V boji o první místo se netradičně v Kyjově utkali domácí s Holíčem. Kyjov dvakrát vedl po gólech Vaculy a Vinci, ale holíčský Blaha v poslední minutě srovnal na konečných 2:2 a ještě odložil korunovaci Kyjova jako vítěze skupiny.

Starý Poddvorov na turnaji opět neinkasoval a jediná branka Bařiny stačila v utkání se Sudoměřicemi k dalším třem bodům.

„Na to, že jsme nastoupili s pěti dorostenci a jedním hráčem z béčka panuje z naší strany spokojenost. Je pozitivní, že i s hráči širšího kádru můžeme odehrát solidní útkání. Na druhou stranu mě něpotěšilo neproměňování šancí. Zápas byl pro nás takový dobrý trénink. Nic víc jsem od zápasu se Sudoměřicemi nečekal,“ uvedl prezident Starého Poddvorova Miroslav Hřebačka.

Tým kromě několika hráčů postrádal i kouče Vyškovského, který se podrobil operaci kyčlí. Mužstvo tak ve zbytku zimní přípravy povede brankář Jaroslav Flíček.

Trenér Sudoměřic bral těsnou porážku s nadhledem. „Soupeř měl územní převahu. Hrál se živý fotbal. Zkoušel jsem nové rozestavení. S výsledkem jsem spokojený,“ hodnotil duel Miroslav Jüstel.

Účastník 1.B třídy byl po celé utkání lepším týmem, ale hlavně kvůli bídné koncovce se o těsný náskok strachoval až do konce. Třikrát ve vyložené šanci selhal Homola, gólem neskončily ani pokusy kapitána Bařiny. Sudoměřice hrozily zejména z brejkových situací. „Bohužel jsme dvě pološance nedokázali dotáhnout do konce. Nevyšlo nám to třeba tak, jako v zápase s Rohatcem. Ale s utkáním jsem spokojený,“ uvedl Jüstel.

Nováček okresního přeboru se pomalu dává do kupy. „Zatím to není ideální, ale už je to veselejší. Potřebujeme jednoho útočníka, protože Balcír bude dlouho mimo hru,“ sdělil kouč Sudoměřic.

Ve posledním utkání skupiny pak Hovorany porazily Šaštín 3:1. „První poločas byl jasně lepší soupeř. My jsme přijeli ze soustředění, v prvním poločase jsme se špatně pohybovali., Po změně stran jsme ale dostali soupeře pod tlak, dali dva rychlé góly a bylo po zápase. Druhá půlka byla z naší strany perfektní,“ řekl kouč Zemasu Vlastmil Podivínský.

Ve Staropramen DC Cupu se na první místo poprvé vyšvihly Prušánky, které udolaly Čejč 2:1. Mutěničtí dorostenci totiž pouze remízovali v zajímavém utkání s Dolními Bojanovicemi 3:3. Bojané vedli po prvním poločase o dvě branky, ale domácí mladíci po změně stran zabrali a výsledek otočili. V samotném závěru pak hosté využili zaváhání brankáře Chludila a srovnali. Svou pátou branku v turnaji zaznamenal zatím nejlepší střelec, mutěnický dorostenec Lukáš Trávník.

Lužice překvapivě nestačily na posílený hovoranský dorost a prohrály 1:3. Naopak slovenské Kopčany si s dorostem Kyjova poradily, když vyhrály 4:2, čímž se dostaly na třetí místo vyrovnané tabulky Staropramen DC Cupu.

Skupina A

5. kolo:
Sudoměřice – Starý Poddvorov 0:1
Branka: Bařina
Hovorany – Šaštín 3:1
Branky: Herzán, Holešinský, Šurýn Zd. – Strapko
Kyjov – Holíč 2:2
Branky: Vacula, Vinca – Múčka, Blaha

Mutěnice B – Rohatec odloženo na 23.2. v 17.30

Skupina B

5. kolo:
Kopčany – Kyjov dor. 4:2
Branky: Strančiak 2, Veselý 2 – Vinca, Novák
Lužice – Hovorany dorost 1:3
Branky: Balus – Hudec 2, Sláma
D. Bojanovice – Mutěnice dor. 3:3
Branky: Mráka, Miklík, Bohun D. – Trávník, Čepil. M., Holešinský
Prušánky – Čejč 2:1
Branky: Herka,Hrubý – Horák