„Musím kluky pochválit. V Žarošicích odehráli velmi dobrý zápas. Soupeře jsme za celé utkání do ničeho vážnějšího nepustili. Sami jsme pak mohli dát ještě více gólů,“ říká šéf FK Hovorany Vlastimil Podivínský.

Hosté se na důležitou bitvu zodpovědně připravili a oslabenému soupeři nedali žádnou šanci. Hovorany mohly skórovat už v první minutě, ale zaváhání zkušeného gólmana Holuba nepotrestaly. Hosté udeřili až o chvíli později. Ondřej Ivan prošel středem hřiště a trefil se po zemi přesně k tyči. Žarošický brankář neměl proti umístěné ráně nárok.

Pak se Holub vyznamenal při hlavičce jednoho z hostujících hráčů i nebezpečných pokusech Hudce, Josefa Šurýna a kapitána Knoflíčka. „V prvním poločase jsme byli výrazně lepší. Na konci úvodní části jsme sice měli patnáctiminutový výpadek, kdy jsme soupeře pustili do hry, ale Žarošice nijak nebezpečné nebyly,“ uvedl Podivínský.

Hovorany se po vedoucí brance uklidnily. Hosté měli dál více ze hry, další šance ale neproměnili.

Žarošice hrály jednoduše a proti okresnímu rivalovi spoléhaly hlavně na dlouhé nákopy na útočníky, v prvním poločase však zahrozily pouze jednou. Střelu Bělohoubka, který mohl přihrávat ještě lépe postavenému Přikrylovi, vyrazil pozorný gólman Doležal. Jinak domácí příliš nebezpeční nebyli.

Žarošicím patřil úvod druhé půle, ale euforie u domácích rychle vyprchala. Hovorany dál byly mnohem nebezpečnější. Na 2:0 zvýšil Josef Šurýn. Zkušený záložník překonal Holuba přesnou ranou k tyči po akci Novotného z levé strany a přihrávce Ondrouška.

Hovorany nakonec mohly vyhrát ještě vyšším rozdílem, hosté ale další příležitosti nevyužili. Střelu Zdeňka Šurýna na brankové čáře odvrátil Luskač.

Uhřice v přestřelce podlehly Charvátské Nové Vsi

Uhřičtí fotbalisté už vyhlížejí konec sezony. Nováček I.B třídy má dávno splněno a k posledním zápasům nastupuje pouze z povinnosti. V neděli tým vedený hrajícím trenérem Tomášem Valihrachem prohrál v Charvátské Nové Vsi 3:4. „Výsledek odpovídá dění na trávníku. Moc se nebránilo. Byla to taková otevřená partie,“ říká uhřický kouč.

Naftaři na konci ročníku nebojují pouze s motivací, ale také marodkou. Hostům na Břeclavsku scházeli Smílek, Tomáš Hořava, Hojač nebo Vlach. Zcela fit nebyl ani trenér Valihrach, který nastoupil se sebezapřením.

Vstup do nedělního zápasu ovšem lépe vyšel oslabeným hostům, kteří udeřili hned v 6. minutě. Po přetaženém centru Rotrekla se na bližší tyči zavěsil do vzduchu Neumann a křížnou hlavičkou do šibenice nedal domácímu brankáři Elsnerovi šanci.

Hosté se ale z vedení dlouho neradovali. Charvátská Nová Ves skóre srovnala po individuální akci Marka Bartoše.

Necelé dvě stovky diváků se dál bavily bezstarostným fotbalem. Po zaváhání hostující defenzivy a následném zbytečném faulu nařídil sudí Marek pokutový kop, který s přehledem zužitkoval Pavel Jurčík. Brankář Hovězák směr rány sice vystihl a na míč si sáhl, ale gólu stejně nezabránil. Naftaři stačili výsledek ještě do přestávky srovnat. V té chvíli zraněný Neumann znovu hlavou po centru Rotrekla upravil koníčkem na poločasových 2:2. „Ve druhém poločase už byla hra oboustranně neurovnaná. Ani moc šancí nebylo,“ uvedl Valihrach. Domácí tým ale po nenápadné akci udeřil, když Jiří Venglovič střelou z boku na přední tyči prostřelil Hovězáka. Uhřice po inkasované brance otevřely hru, ale místo vyrovnání počtvrté inkasovaly. Rychlý brejk zakončil Karel Polášek.

Hosté stačili porážku pouze zmírnit, když se v poslední minutě po dlouhém nákopu Hovězáka nechytatelnou ranou do šibenice prosadil Jan Rotrekl. Toho ke skórování pěkným obloučkem vybídl střídající Mokrý.