Domácí tým sice v závěru duel dvěma góly Martina Ivana alespoň zdramatizoval, ale hosté z Vyškovska náskok zásluhou střídajícího Miroslava Diváckého navýšili na konečných 6:2.

„Tragédii z toho neděláme, Rousínov ukázal kvalitu a zaslouženě vyhrál," uvedl šéf Hovoran Vlastimil Podivínský.

Účastníkovi první B třídy scházeli tři hráči ze základní sestavy. Kromě Josefa Šurýna také Dohnálek s Turzíkem.

Rousínov se v Hovoranech dlouho nerozkoukával. Hosté poprvé udeřili v 10. minutě, kdy brankáře Gebharta překonal Ševčík. Druhý gól vzápětí přidal Dvořák a na 3:0 zvyšoval Žoček. Amatérský reprezentant jižní Moravy proměnil penaltu nařízenou za faul Ondřeje Ivana.

Framoz hrál i nadále v pohodě. Další úder soupeři z nižší soutěže zasadil Honek. „Prvních deset minut jsme se celkem drželi. Bohužel po třech slepených gólech jsme to měli složité," řekl Podivínský. „V prvním poločase jsme se k ničemu nedostali, soupeř nás přehrával, ale postupem času už nebyl směrem dopředu tak agresivní jako v úvodu," přidal známý funkcionář.

Celek z Vyškovska byl i po přestávce lepší, ve finální fázi a koncovce už ale nebyl tolik důrazný ani přesný. „Hosté měli hodně šancí. Nás podržel velmi dobře chytající Michal Gebhart," pochválil gólmana Podivínský.

Debakl v závěru zmírnil Martin Ivan, který se prosadil hned dvakrát. Další šance na zdramatizování utkání ale domácí odmítli, a tak přišel na druhé straně trest. Nejprve střídající Divácký vstřelil pátou branku Rousínova a následně tentýž hráč upravil na konečných 2:6.

Hovorany chtějí na nepříjemnou porážku co nejdříve zapomenout a v první B třídě touží znovu po horní polovině tabulky. „Chceme hrát v klidném středu a nemít sestupové starosti," vytyčil jasný cíl na blížící se ročník Podivínský.

V Hovoranech po minulé sezoně skončil pouze Patrik Bíza, který odešel do Krumvíře.

Krajský pohár FAČR, 1. kolo

Hovorany – Framoz Rousínov 2:6 (0:4)

Branky: 73. a 83. Martin Ivan – 10. Jan Ševčík, 13. Radim Dvořák, 15. Miloš Žoček z penalty, 32. Michal Honek, 85. a 87. Miroslav Divácký

Rozhodčí: Ševela – Kopřiva, Špaček

Diváci: 80

Hovorany: Gebhart – O. Ivan, P. Košulič, Škrobák Válek, Z. Šurýn, Kovanič, M. Ivan, Vavřina, Skopal (82. D. Ondroušek), J. Hudec.