Byl to právě bývalý spoluhráč a kamarád Vladimíra Bekera, který přes hodonínského asistenta páteční přípravné utkání a celý pobyt na Slovácku zprostředkoval. „Scheiblingkirchen jezdí do Česka pravidelně. Většinou je v Brně, ale tentokrát udělal výjimku a soustředění absolvoval v Dubňanech, kde měl skvělé podmínky pro přípravu," uvedl Vladimír Beker.

Sedmadvacetiletý rodák ze Ždánic rakouskému týmu celé soustředění naplánoval. „Tým byl ubytovaný ve Vinařském domě a v penzionu Apetit. Trénoval na umělé trávě, na hřišti měl k dispozici svoji kabinu, na oběd zase chodil na Želvu," informoval Beker.

Hráči Scheiblingkirchenu byli na Hodonínsku minulý týden od středy do soboty. V rámci soustředění absolvovali i přípravné utkání s divizním týmem. Zápas skončil 1:1 a mužstvo z dvoutisícové obce, která se nachází ve spolkové zemi Dolní Rakousy v okrese Neunkirchen, ukázalo svoji kvalitu. „Soupeř hraje čtvrtou nejvyšší soutěž. Fotbal je na tam na velmi dobré úrovni. Je opravdu rozdíl, zda se tým ze stejné soutěže nachází někde u Znojma či u Mikulova a právě třeba ve Scheiblingkirchenu. Když se soupeři potkají, tak celky z okolí Grazu vyhrávají opravdu vyššími rozdíly," tvrdí Beker.

Ten do Rakouska odešel ze Zbrojovky Brno v devatenácti letech. Přes Mönichkirchen a Hirschfang se dostal až do Pittenu, což byla farma právě Scheiblingkirchenu, za který rovněž odehrál několik zápasů. „Ale víc jsem hrál za Pitten," řekl Beker, který při angažmá v Rakousku potkal několik výborných fotbalistů. „Třeba o jednoho kluka ze Scheiblingkirchenu měl nedávno zájem Mattersburg, brankáře dokonce před dvěma lety chtěl Bayern Mnichov, ale odmítl," prozradil Beker.

Týmům z nižších rakouských soutěží ambice ani peníze nescházejí. „Naopak, právě ve spolkové zemi Dolní Rakousy, kde leží Scheiblingkirchen a třeba i Semmering, což je vyhledávaná lyžařská destinace, je výborná ekonomická situace. Mančafty jsou tam zajištěné. Proto tam hrají borci z českých, maďarských a slovenských lig. Peníze tam ale berou i domácí hráči," sdělil Beker.

Podle něj činí minimální základní plat hráče v podobné třídě tisíc euro. „Z Čechů tam kromě Martina Vantucha, který tam působí dvacet let, momentálně nikdo není," uvedl asistent FK Hodonín. Právě sympatický muž patří ke klubovým legendám. „Hraje tam od začátku. Teď v klubu působí jako asistent trenéra a dělá i maséra. Dokonce mu tam nabídli místo ve vedení oddílu," pronesl Beker, který se s Vantuchem domluvil na spolupráci. „Budeme s nimi mít takovou družbu," prozradil sedmadvacetiletý kouč. „V létě bychom tam i s devatenáctkou nebo žáky odjeli a zahráli si u nich. Mají tam kvalitní podmínky, tři travnatý plochy, skvělé zázemí. Odehráli bychom tam přípravné utkání, poseděli, přespali a zase odjeli," dodal se smíchem Beker.