Ti totiž byli v Kněždubu dvě třetiny zápasu lepším týmem, ale mizerná koncovka je připravila o body i lepší výsledek. Domácí díky dvěma trefám mladíka Davida Grabce nakonec udolali Vlkoš 2:0.

„Každé utkání máme ve své moci, ale ztroskotáváme na neproměňován šancí. To je jediný důvod, proč nesbíráme body. Neumíme dát gól,“ lamentoval po zápase hostující kouč Zdeněk Mareček.

Měl pravdu. Jeho svěřenci byli hlavně v prvním poločase jasně lepším týmem. Ovšem střely Vavruše, Davida a Hrbáčka brankou neskončily. Vlkoši nepřál ani hlavní rozhodčí Polášek, který upřel hostům penaltu po zákroku Kaizara na Davida. „K rozhodčím se nechci vyjadřovat,“ mávl rukou rozzlobený Mareček.

Hosté byli i po změně stran fotbalovějším a aktivnějším týmem. Ovšem co naplat, byli to domácí, kdo skóroval. V 55. minutě překonal do té doby nudící ho se Podolana přesnou ranou David Grabec. Následně byl za protesty vyloučen hostující zadák Petr Lunga.

Co zkušeného obránce tak rozpálilo? „Nastřelil mě to ruky, kterou jsem měl u těla. Podle mě se taková ruka nepíská,“ popsal situaci, která předcházela úvodnímu gólu, autor vítězné branky.

Trápícím se domácím gól i vyloučení pomohly. „Věděl jsem, že to nebude jednoduché. Začátek jsme podcenili. Hosté byli lepší ve všech směrech, pouze nezkušenost v zakončení je připravila o lepší výsledek. Možná se budou cítit poškozeni:. Kdyby dali gól, tak by neodjeli s prázdnou,“ řekl domácí lodivod Libor Grabec.

Závěrečné půlhodina přinesla zajímavý a rušný fotbal s šancemi na obou stranách. Vlkoš zlobil i v deseti. Důkazem jsou zahozená šance aktivního Davida, centr Vavruše, který skončil na břevně i tvrdá rána Hrbáčka. Tu vytěsnil pozorný Hudeček na roh.

Domácí v závěru hrozili zejména po rychlých brejcích. Zvýšit mohl hrdina zápasu David Grabec, který nejprve místo střely přihrával do ofsajdu, následně pálil po přihrávce Bíly nad. Gólem neskončil ani nebezpečný pokus Romana Grabce.

Rozhodnutí přineslo až nastavení. Pohlednou akci přesně zakončil David Grabec. „Radost je veliká,“ usmíval se při odchodu ze hřiště autor obou branek.

„Včera podal excelentní výkon za dorost. Dneska dal ze čtyř šancí dvě branky, takže si může doma vzít větší řízek,“ pochválil syna domácí kouč. Ten je se vstupem do sezony spokojený . „Je to nad očekávání. Dvanáct bodů je knádherných,“ liboval si Grabec starší, který neopomněl pochválit ani soupeře. „I když má Vlkoš pouze bod, tak u nás hráli lepší fotbal než Lednice. Je to pro ně kruté. My ale máme hráče, kteří dokážou dát branku.Zápas rozhodl jeden gól,“ trefně poznamenal kouč Kněždubu.

Zatímco domácí slavili šťastné vítězství, v hostech se mísili pocity hořkosti a beznaděje „Fotbal se hraje na góly a my je nedáváme. Navíc máme žalostně úzký kádr. Na tuto třídu je to fakt špatné. Nemůžu nikoho vystřídat, doplnit. Budu jednat s výborem a pokud se situace nezmění, tak asi skončím,“dodal Mareček.

Sokol Kněždub – Sokol Vlkoš 2:0 (0:0)

Branky: 55. a 90. David Grabec

Rozhodčí: Polášek – Hrubý, Polcr (Bušek)

Žluté karty: Káčerek, Kaizar, R. Grabec – David

Červená karta: 55. P. Lunga (Vlkoš)

Diváci: 150

Kněždub: Hudeček – Pa. Chromeček, Kaizar, Hlahůlek, Lukáš – Káčerek (84. Durna), R. Grabec, Bíla (80. Karásek), Malůš (88. Pe. Chromeček) – D. Grabec, Němeček.

Vlkoš: Podolan – Šupa, P. Lunga, M. Lunga (33. Fojtík) , Valenta – Ingr, Vavruš, Hrbáček, Otruba (76. Zálešák)– David, Novák.