Pak se dostavil klid a krize. „Do fotbalu jsem vstoupil před deseti lety, protože rodinné problémy mi to dříve neumožňovaly. Začali jsme postupně budovat něco, co by mělo smysl,“ popisuje začátky úspěšné éry poddvorovského fotbalu předseda klubu Miroslav Hřebačka.

Nutno poznamenat, že fotbal se tehdy v malé obci nacházel v určité krizi, kterou klub za pomoci obecního úřadu zastavil. „Nastartovali jsme novou éru. Vzali jsme to za jakýsi konec. Začínal jsem ve funkci pokladníka. Po roku mě zvolili do funkce předsedy, z toho vychází i přezdívka prezident,“ řekla hlavní postava téměř pohádkového příběhu o velkém postupu jednoho skromného klubu.

ČTĚTE TAKÉ: STARÝ PODDVOROV OVLÁDL DOMÁCÍ TURNAJ, NALEZNETE ZDE I FOTOGALERII

Na samotném začátku přišla spolupráce s Mutěnicemi, která po několika letech přinesla první výsledky. „Postupně jsme vybudovali kádr, se kterým jsme postoupili do okresního přeboru. V tomtéž roce postoupil i dorost, což byl úspěch šestileté práce,“ sdělil Hřebačka.

Dalším klíčovým krokem bylo angažování gólmana Flíčka. „Ten to tady pozvedl. To je člověk, který fotbalu obětuje život. Fotbalový brankář a blázen. Flíček mohl chytat třetí ligu, ale šel k nám chytat okresní přebor, a toho já si nesmírně vážím,“ pochválil hlavní hvězdu současného týmu předseda klubu.

Posledením kamínkem do posupové mozaiky byl zkušený kouč Petr Vyškovský, který podruhé ve své bohaté kariéře usedl na lavičku Starého Poddvorova. „Vnesl do týmu čerstvý vítr. Před několika roky tady byl, ale nešlo to. Teď to tady pozvedl,“ ocenil práci hlavního trenéra Hřebačka.

Pod Vyškovského vedením tým v uplynulé sezoně vyhrál okresní přebor a postoupil do 1.B třídy. Poprvé v historii se tak bude hrát na Poddvorovsku krajská soutěž. „Je to nádherný zážitek a historický úspěch malé obce. Děkuji klukům, trenérovi, obecnímu zastupitelstvu i divákům, kteří nás v hojném počtu podporují,“ vzkázal Hřebačka.

Právě fanoušci jsou chloubou skromného klubu. „Chodí na nás pravidelně tři sta lidí. Na to, že má Poddvorov necelých tisíc obyvatel, je to nádhera,“ podotkl Hřebačka.

Ten zároveň vyvrací spekulace, že si hráči Družstevníku přijdou na slušné peníze. „Podporuje nás jenom obec. Nemáme žádného bohatého sponzora. Nehrajeme tady za peníze, ale za poddvorovský klobásek. Pokud tady budu dělat poředsedu, pak to také tak zůstane,“ uvedl Hřebačka, který přeplácení hráčů v nižších soutěžích odsuzuje. „V těchto třídách by to měli hrát kluci s láskou,“ míní oblíbený funkcionář.

Hřebačka bere postup jako svůj životní úspěch. Na klub i hráče je patřičně hrdý. Navíc ani ve Starém Poddvorově nejí vše ideální. „Chceme vybudovat tréninkové hřiště, autmoatické zavlažování, tenisové kurty, parkoviště. To vše by mělo stát šest milionů,“ nastiňuje plány předseda oddílu. Ovšem dotace klub zatím nedostal. Obec zaplatila oplocení hřiště, které bylo ve špatném stavu.

Vedení klubu rověž zrušilo jedno dorostenecké mužstvo, které ovšem od příští sezony vystřídá rezerva. „Do nejnižší soutěže jsme přihlásili béčko. Chceme k fotbalu přilákat další hráče, kteří přestali chodit. Myslím, že pod vedením trenéra Bílka může hned postoupit,“ konstatoval Hřebačka.

Hlavní prioritou je A – mužstvo, které čeká premiéra v nejnižší krajské soutěži. „Uvidíme, co nám soutěž ukáže. Okresní přebor a 1.B je trošku něco jiného. Chceme být po podzimu v klidném středu tabulky. A v zimě se uvidí,“ uzavřel příjemné povídání Hřebačka.