„Výsledek je spravedlivý," uznal známý trenér Jaroslav Bíla, který na lavičku Hroznové Lhoty usedl po šesti letech. Zkušený kouč mužstvo vede společně s Josefem Pavlicou. Ten se k týmu vrátil po pár měsících. Ani duo zkušených trenérů ale Hroznovku nepozvedlo, ofenzivně laděný orchestr zatím produkuje průměrné hity. Pořádný koncert Trauben neodehrál ani v neděli s Hovorany, které si bod za snaživý výkon zasloužily. „Zatím bojujeme sami se sebou. V obranné činnosti děláme obrovské chyby, které soupeři trestají. Hovorany hrály zezadu, na brejky a dělaly nám starosti," řekl Bíla.

Jeho tým po většinu utkání dotahoval manko protivníka, na víc než na remízu to tentokrát nebylo. „Musíme si první vyřešit věci kolem mančaftu. Až pak můžeme jít dál," prohlásil Bíla.

Hroznovka poprvé inkasovala ve 22. minutě, kdy se prosadil hostující Jan Novotný. Domácí odpověděli až po změně stran. Po rohovém kopu hlavou uklidil balon do sítě stoper Schwarzbier.

Hovorany dlouho nesmutnily. Vedení hostům vrátil Pavel Košulič. Hroznová Lhota soupeře přimáčkla, územní převaha ale přinesla pouze centry, závary a šance. Vyrovnání přišlo až v 73. minutě. Ránu Bíly do břevna dorazil za bezmocného gólmana Kučeru stoper Laga. Domácí se v hektickém závěru snažili urvat všechny body, vítězný gól ale nedali. „Na umělecký dojem se nehraje," dodal Bíla.

Poslední Žarošice prohrály i v Rajhradě

Čekání na první výhru stále trvá. Poslední Žarošice se dál utápějí v porážkách. Celek z Kyjovska neukončil střeleckou a výsledkovou mizérii ani v Rajhradě, kde i přes sympatický výkon vyšel bodově naprázdno. Hosté na Brněnsku prohráli 0:1, když jediný gól sobotního zápasu vstřelil ve 44. minutě Stanislav Haňka. Domácí odehráli závěrečnou půlhodinu bez vyloučeného obránce Martina Neuhybela.

Žarošice nebyly horší než Křepice, Charvátská Nová Ves ani Rajhrad, přesto ve zmiňovaných duelech nezískaly žádný bod a pokaždé padly o gól. „Doplácíme na to, že neproměňujeme šance. Ve finální fázi nám schází větší klid a přesnost. Jsme zbrklí, místo střely většinou ještě hledáme lépe postaveného spoluhráče," říká obránce Žarošic Stanislav Žaroský.

Zkušený zadák upozorňuje na fakt, že mužstvo se stále vyrovnání s odchody Jankůje, Konečného a dalších borců. „Procházíme obměnou kádru. V létě odešlo dost hráčů, spousta kluků nemá s první B třídou zkušenosti. Ve třetím zápase po sobě jsme nebyli horším mužstvem. Na góly se strašně nadřeme. Chybí nám štěstí," prohlásil Žaroský.

Na Brněnsku ovšem první půle patřila domácímu Rajhradu, který do utkání vstoupil do utkání lépe než protivník a v úvodních třiceti minutách měl herně navrch. Domácí byli za svoji aktivitu odměněni až ve 44. minutě, kdy po pravé straně prošel Haňka, který překonal gólmana Holuba a poslal Rajhrad do vedení. Žarošice v první půli zahrozily hlavně střelou Zmrzlíka, kterou pozorný brankář Hledík vyrazil.

Žarošice se po přestávce zvedly a začaly protivníka přehrávat. Územní převaha přinesla střely i zajímavé situace, na vyrovnání ale snaživí hosté nedosáhli. Nejblíže gólu byl Vágner, který z trestného kopu orazítkoval břevno.

Bojovný duel poznamenalo vyloučení domácího obránce Neuhybela, který v 65. minutě po druhém nedovoleném zákroku musel předčasně pod sprchu. Celek z Kyjovska v přesilovce soupeře zatlačil, dlouhé nákopy a centry ale k vyrovnání nevedly. Rajhrad těsný náskok uhájil a do tabulky si připsal tři body. Hráči Žarošic naopak opět po týdnu opouštěli promočený trávník se svěšenými hlavami a poražení. „Zápasu by více slušela remíza. Rajhrad jsme ve druhém poločase do ničeho nepustili. Domácí zahrozili pouze z ojedinělých brejků, jinak nebezpeční nebyli," dodal Žaroský.

Uhřice doma klopýtly s Podivínem

Velké zklamání zavládlo v Uhřicích, které doma proti Podivínu nepotvrdily předcházející výhry s Hovorany a v Nikolčicích, a po nepovedeném výkonu před vlastním publikem padly 1:2. Branky Slavoje zaznamenali Jan Dvořák s Martinem Švestkou, za naftaře srovnal Petr Sychra.

Uhřický hrající kouč Tomáš Valihrach další zbytečnou ztrátu těžko rozdýchával. „Nám asi narostly nosy nahoru, protože k zápasu jsme nepřistoupili tak, jak jsme měli. Hlavně v obranné fázi to z naší strany bylo špatné. Nedokázali jsme se vyrovnat s důrazem soupeře, který potrestal naše chyby," uvedl domácí trenér.

Podivín zaskočil protivníka hned v 5. minutě. Po přísně odpískaném trestném kopu se prosadil Dvořák. Uhřice se probraly a rychle odpověděly. Po standardní situaci Rotrekla vrátil před soupeřovu branku Pěnčík a osamocený Sychra na zadní tyči hlavičkoval do sítě.

Podivín si ale vzal vedení brzy zpět. Po centru ze strany uklidil nekrytý Švestka z deseti metrů míč nechytatelně pod břevno.

Uhřice se zbytkem utkání spíše protrápily. „Zápas neměl kvalitu. Hrálo se v nervózním duchu, čemuž svými nepřesnými výroky na obě strany pomohl i rozhodčí. Ani jedno mužstvo nehrálo fotbal na úrovni krajské soutěže. Byla to třetí třída," nebral si servítky Valihrach.

Podivín, který měl výškovou převahu, přistoupil k utkání lépe a díky důrazu a nasazení těsný náskok uhájil až do konce. Naftaři se trápili, standardní situace ani dlouhé nákopy žádné vyložené šance nepřinesly. „Mladého hostujícího brankáře jsme pořádně neohrozili. Nedařilo se nám vzadu ani vepředu. Bylo to špatné," dodal Valihrach.