I.A: Rohatec se dočkal výhry

Region - Rohatec vyšel vítězně z gólové přestřelky s břeclavskou rezervou. Šlágr I.A třídy ve Vacenovicích zvládla lépe juniorka Šardic. Dubňany jsou už jistým sestupujícím, prohrou s Bučovicemi ztratily i teoretickou šanci na záchranu.

5.5.2009 1

I.A: Vracov vs. Ivanovice (v červeném)Foto: Deník/Libor Kopl

Vacenovice - Šardice B 0:2 (0:1), Kyněra, Štos. 200 diváků. Lídr soutěže i nadále suverénně kráčí za postupem do krajského přeboru. Zápas s domácím Mogulem sliboval zajímavou podívanou. Výkon domácích však zůstal za očekáváním. Vacenovicím se sice vstup do utkání povedl, nicméně za celý zápas vážněji neohrozily hostujícího brankáře Myšáka. Do vedení poslal hosty z trestného kopu Štos. Jeho střelu navíc tečoval obránce Jiří Grufík. Šardice byly i ve druhém poločase pohyblivějším, aktivnějším a hlavně fotbalovějším týmem. Pojistku přidal dvacet minut před koncem Kyněra. Béčko Šardic má šest kol před koncem sezony luxusní čtrnáctibodový náskok.

Tvrdonice - FC Veselí 1:1 (1:0), Čapka - Šebesta. Veselené odjížděli do Tvrdonic s cílem neprohrát. Nakonec mnoho nechybělo a mohli mít tři body. Domácí se ujali vedení ve 35. minutě. Po rohovém kopu překonal bezmocného Maťašovského Čapka. Vzápětí těsně minul domácí svatyni Tomeček. Hosté se vyrovnání dočkali krátce po změně stran. Ve 48. minutě vysunul Hrbek Šebestu, který nadvakrát překonal domácího gólmana. V 71. minutě selhal ve vyložené šanci s chutí hrající Čapka. O tři minuty později vyrazil hlavičku Grossmana brankář Král. V 84. minutě mohl rozhodnout Svoboda. Tvrdonice se dostaly v závěru pod obrovský tlak. V poslední šanci vytěsnil střelu Šebesty zázračně Král na rohový kop.

Rohatec - Břeclav B 5:3 (3:2), Konštanda 2, Vrba, Rosypálek, Korbel - Ivančic, Dolíhal, Pokorný. Rohatecký Slavoj se konečně dočkal úvodní jarní výhry. Zápas se povedl navrátilci do sestavy Konštandovi, který vstřelil dvě branky a na úvodní přihrál. Domácí šli brzy do vedení. Rohový kop zmiňovaného Konštandy přetavil ve vedoucí branku stoper Vrba. Rezerva Břeclavi po inkasované brance převzala iniciativu a během deseti minut otočila na 1:2. Slavoj se však nevzdal a ještě do poločasu výsledek otočil. Vyrovnání zařídil Konštanda a vedoucí branku vstřelil Rosypálek. Ve druhé půli se dlouho nic nedělo. Dvacet minut před koncem nečekaně udeřili hosté. Střelou z třiceti metrů překvapil domácího gólmana Pokorný. Slavoj se opět nevzdal a v závěru strhl vedení na svoji stranu. Čtvrtou branku vstřelil Korbel a účet zápasu uzavřel nejlepší hráč na trávníku Konštanda.

Dubňany – Bučovice 1:2 (0:1), 48. Novotný – 36. P. Nevole, 63. Šimčík, diváci: 250. Baník nedokázal bodovat ani proti Bučovicím. Hosté sice zrovna nezářili, ale hned v úvodu nastřelili tyč. Poté měli mírnou, ale neplodnou převahu domácí. Přesto skóre otevřely Bučovice. P. Nevole rozvlnil síť za Růžičkovými zády střelou zpoza šestnáctky. Baníku se podařilo vyrovnat hned po přestávce. Centr Novotného skončil k údivu všech v síti – 1:1. „Gólman si ho tam vrazil, kdo jiný by mohl dát gól,“ prohlásil jeden z diváků po vyrovnávací brance. Chvíli poté zazvonila podruhé tyč dubňanské branky. Vedení vrátil hostům v 63. minutě Šimčík, když zužitkoval nádherný pas za domácí obranu. O dvě minuty později se hráči Baníku radovali z nařízené penalty za faul na Příkazského. Místo toho ale dubňanský útočník inkasoval žlutou kartu. Penalty se domáhali po kontaktu Wágnera se Šimčíkem i hosté, ale hrálo se dál. Přesto mohli Bučovičtí potvrdit tři body. Nejprve zachraňoval domácí Roubík a pak robinzonádou Růžička. Poslední šanci utkání měli domácí. Po přímém kopu Novotného hlavičkoval nad branku Dohnálek.

Moravu potrápil silný vítr. Lámal stromy, odnášel střechy, přerušil elektřinu

Studentky z ekonomického lycea hodonínské obchodní akademie se zapojily do sbírky oblečení a obuvi.
2

Studenti i vyučující pomáhali. Uspořádali sbírku oblečení a obuvi

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Řidič sanitky pil alkohol před jízdou. Přišel o práci

Jižní Morava – Opilý vezl poslední listopadovou sobotu v šest hodin ráno své pacienty řidič dopravní sanitky, který pracoval pro znojemskou nemocnici. Zaměstnavatel už s ním ukončil pracovní poměr. Nepříjemná událost u profesionálního řidiče však není výjimkou. Počátkem roku policisté přistihli při rozsáhlé kontrole také šest řidičů linkových autobusů, kteří nadýchali až 0,8 promile.

Brňané mají školu smyku za rohem. Na novém polygonu řidiče rozhodí tržná deska

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Námraza na silnici překvapila před dvěma lety řidiče z Brněnska Václava Hájka. „Dostal jsem smyk a skončil v příkopu. Byl to jeden z důvodů proč jsem si zaplatil školu smyku v Jihlavě,“ poznamenal. Od pondělí už jihomoravští řidiči na polygon nepojedou daleko. Představitelé firmy Polygon Brno otevřeli nový areál u Masarykova okruhu.

Důchodci si často musejí přivydělávat, říká ekonom

Jižní Morava /ROZHOVOR, ANKETA/ – Nejvyšší důchody na jižní Moravě pobírají lidé z Brna. Naopak nejméně peněz pobírají důchodci ve znojemském regionu. „Ovlivňuje to průmysl a také minulost místa,“ tvrdí ekonom Lukáš Kovanda.