Mikulčice posunulo do Kyjova, kde se bude finále konat, rozhodnutí sportovně technické komise, která semifinálový duel v Uhřicích kvůli inzultaci sudího Jana Mayera kontumovala ve prospěch Baníku. Zápas byl v 78. minutě vyrovnaný 1:1. K napadení sudího domácím hráčem Miroslavem Trčkou starším došlo krátce poté, co v 78. minutě vstřelil Stašek vyrovnávací gól.

Domácím hráčům a příznivcům se nelíbilo, že krajský rozhodčí Mayer uznal gól Mikulčic, kterému předcházel ostrý souboj domácího brankáře Josefa Mokrého s dvojicí hráčů. Po něm zůstal gólman Uhřic na trávníku ležet a hostující Stašek neměl problém poslat míč do sítě. Po následné strkanici sudí z Dolních Bojanovic zápas ukončil.

Do té doby byl v Uhřicích k viděný vyrovnaný fotbal. Favorizovaní hosté, kteří nastoupili bez opor Matuška, Urbánka a Horáčka, se proti bojovně hrajícím Uhřicím dlouho trápili. „Hra byla celkem vyrovnaná, domácím jsme nahráli na gól. Delší dobu jsme se z toho dostávali,“ řekl hostující kouč Luděk Hanáček. „Hosté byli herně lepší. Nám vycházeli brejkové situace. Po jedné z nich skóroval Miroslav Trčka mladší,“ uvedl jednatel uhřického klubu a zároveň brankář Josef Mokrý. „Soupeře jsme k zakončení.ne­pouštěli,“ doplnil.

„Postupem času jsme začali jsme soupeře tlačit. Domácí hrozili hlavně z brejků. Po jednom z nich zahrávali domácí penaltu, kterou bravurně zneškodnil brankář Glöckl,“ pravil Hanáček. Pokutový kop neproměnil Drnovský.

Klíčový okamžik zápasu přišel v 78. minutě. „Dvanáct minut před koncem zápasu jsme zahrávali standardní situaci. Míč letěl do malého vápna. Byl tam souboj našeho útočníka s domácím obráncem. Srazili se i s brankářem Uhřic. Odražený míč se dostal ke Staškovi, který vyrovnal,“ popisuje inkrimovaný moment Hanáček. „Byl to likvidační zákrok na mě. Mám zlomené žebra,“ zlobil se i den po utkání brankář Mokrý.

Domácím se situace, která předcházela vyrovnávací brance nelíbila a rozhodčího Mayera počastovali několika hrubými výrazy. „V ten moment začala strkanice a sudí zápas ukončil. Nic jsem neviděl. Bylo to na druhé straně hřiště,“ sdělil Hanáček. „Situace se vyhrotila. Diváci začali na sudího křičet,“ přitakal Mokrý.

Pak podle oficiální zápisu o utkání pak v nepřehledné situaci napadl Miroslav Trčka starší rozhodčího Mayera, který domácího hráče vyloučil a zápas ukončil. „Pokud jsem dobře informovaný, tak k žádné inzultaci nedošlo,“ pravil Mokrý. „Nevím, co tím sudí myslel. Uznal branku, chvíli počkal a zapískal konec. Mohl nějakého hráče vyloučit za urážku, ale aby ukončil zápas, to se mi zdá přehnané. Inzultace je úplný nesmysl,“ kroutil hlavou zraněný gólman Uhřic.

Tomu se nelíbilo ani chování mladého sudího. „Vůbec se nezajímal o zdravotní stav hráče, kterého tam nechal ležet a odešel do kabin,“ pronesl. „Navíc nechápu, proč musí středeční zápas krajského poháru pískat krajský rozhodčí. Každopádně budeme podávat protest,“ řekl Mokrý.

Ve druhém semifinálovém zápase doma Kostelec favorita dlouho trápil, ale Vnorovy hlavně díky povedeným brejkovým situacím dovedly zápas v klidu do vítězného konce. „Úvodní půlhodinu jsme byli lepším týmem, ale do šancí jsme se nedostali. Jedinou vážnější příležitost neproměnil Vymazal,“ uvedl domácí útočník Ondřej Lochman. „Host hráli chytře na brejky. Téměř každou naši chybu potrestali,“ pokračoval. „Porážka nás určitě mrzí. Na finále jsme se těšili,“ dodal.

Vnorovy nakonec vyhrály 3:0. Obavy z náročného terénu se nenaplnily. „Na dvou místech bylo trošku víc vody, jinak byl trávník v pořádku,“ sdělil Lochman. Finále se hraje ve středu. „Bude to zajímavý zápas. Každopádně chceme uhrát nejlepší výsledek a pohár vyhrát,“ dodal Hanáček.

Semifinále okresního poháru

Uhřice – Mikulčice 0:3 kontumačně, zápas byl v 78. minutě za stavu 1:1 ukončen pro inzultaci rozhodčího Mayera
Kostelec – Vnorovy 0:3 (0:1)