V roce 2022 skončil jako kouč reprezentace Libanonu a od té doby nikde netrénoval. V létě jako hráč Sigi teamu objížděl české vesnice a účastnil se fotbalových exhibicí. Na konci června loňského roku zavítal i do Svatobořic-Mistřína, kde se konaly oslavy devadesáti let fotbalu v obci.

Na hřišti dokázal, že to má stále v noze, navíc rozdával úsměvy a chválil tamní areál. „Musím říct, že jsme všichni překvapení, kolik tady bylo lidí, a jaké je ve Svatobořicích nádherné hřiště,“ řekl Hašek s údivem, že místní Spartak hraje pouze I. B třídu.

Ivan Hašek
Experti: Hašek je dobrá volba. Jeho dlouhé trénování mimo Evropu není problém

Přes sedm stovek diváků na vesnické exhibici dlouho předtím nezažil. „Zápas jsme si moc užili, na zdejší atmosféru budeme mít jen nejlepší vzpomínky, snad se sem ještě někdy vrátíme,“ přál si nový trenér české reprezentace.

Jaký dojem měli z Haška soupeři na hřišti? „Působil na mě jako pohodář, chválil nám hřiště a bylo na něm vidět, že si setkání s fanoušky a fotbal užívá,“ prozradil svatoborský záložník Pavel Nauš.

Ivan Hašek je novým trenérem fotbalové reprezentace
Názory i sliby. Hašek o kauze Belmondo, arabském fotbale či analytice

Na osobní setkání s Haškem ve Svatobořicích vzpomíná i předseda Mutěnic Petr Blaha. „Byl velmi milý a ochotně se s námi vyfotil. Věřím, že jeho jmenování k reprezentaci je dobrá volba. Držím palce, trenére,“ uvedl Blaha.