Nedělní program krajských fotbalových soutěží nabízí mimo jiné i zápas Ivanovic na Hané, které hostí na svém hřišti soky z Veselí nad Moravou. Utkání se hraje v rámci třetího kola I.A třídy skupiny B a očekává se otevřená partie, v níž by potřebovaly obě strany bodovat.

Začátek sezony se totiž nepovedl nikomu. Domácí mají na kontě dvě remízy, s Mikulovem a v derby s Bučovicemi. „Dva body, žádná paráda, ale další výsledky svědčí o tom, že jsme hráli s kvalitními soupeři. Neproměnili jsme gólové šance,“ okomentoval úvod sezony trenér domácího Slovanu Josef Svoboda.

Hosté jsou na tom po dvou hracích víkendech ještě hůře. Na jejich bodovém kontě svítí nula s velmi nepříznivým skóre. „Nevydařený začátek. Přípravné a pohárové zápasy vypadaly velmi nadějně, ale v soutěži jsme z nadšení vystřízlivěli. Nedáváme branky i z jasných tutovek, máme mladý a úzký mančaft. Je potřeba dále pracovat a výsledky se dostaví,“ zmínil kouč Vratislav Chaloupka.

Podle sportovních prognóz i vyjádření obou lodivodů je pozice favorita uvalena na ivanovický Slovan. Přeci jenom jeho ambice pro neděli mají jasný směr. „Míč je kulatý, stát se může cokoli, ale situace nám velí získat tři body. Také proto, že příští týden zavítáme do Břeclavi, tam bude těžké něco urvat,“ poznamenal Svoboda.

Parta z Veselí je skromnější, na zpáteční cestu by si ráda přibalila alespoň bod. „Určitě, remíza by stačila. Budou změny v sestavě, dělali jsme moc chyb, ale když se jich v neděli vyvarujeme, nemusíme vyjít naprázdno,“ dodal Chaloupka.

Úvodní hvizd měření fotbalového umění Ivanovic a FC Veselí zazní v neděli v půl páté odpoledne.