Starému Poddvorovu nasázely Mutěnice osm gólů, ještě předtím vyhrály přesvědčivě 3:0 v Petrově. V obou případech šlo o soupeře z okresního přeboru. „Proti týmům z nižších soutěží jsme si chtěli vyzkoušet nějaké ofenzivní věci. Stále se potýkáme s tím, že neproměňujeme šance, takže hlavně druhý zápas byl v tomto směru pozitivní,“ pochvaloval si trenér Marcel Houška.

Ondřej Sukup (na snímku ještě v dresu brněnské Zbrojovky) je novou posilou hodonínských fotbalistů.
Hodonín opět útočí na postup. Ještě ale neví, jestli na domácím hřišti

V sobotu už jeho tým nastoupil proti celku z jiného výkonnostního soudku. Brněnský Start je velmi ambiciozní a netají se plány na postup z krajského přeboru. „Z naší strany to ale nebyl úplně špatný zápas. V první poločase jsme hráli výborně. Po přestávce přišla trochu ztráta koncentrace a v závěru už možná taky trochu docházely síly. Dva góly jsme soupeři darovali penaltovými fauly,“ poznamenal Houška.

Před startem nové sezony krajského přeboru řeší v Mutěnicích hlavně problémy s obranou, která se jim přes léto prakticky rozpadla. „Odešli zkušení obránci Trávník, Novotný a Vydařilý, k tomu i brankář Maloň. Navíc s námi v posledních době nejsou z osobních důvodů ani bratři Maršálkové. Jako poslední mohykán defenzivy zůstal jen Luboš Kupčík. Obrannou činnost těď musíme kompletně zrekonstruovat,“ přiznal Bouška, který i kvůli tomu neurčil jasný cíl pro nadcházející sezonu. „Je jasné, že nechceme být poslední. Náš cíl je hrát dobrý fotbal a sbírat body. Víc asi nedokážu teď říct. Uvidíme, co udělala dlouhá soutěžní pauza s ostatními týmy. Ale hlavně kluby z Brna a okolí vypadají hodně našlapaně,“ dodal mutěnický kouč.

Jeho celek čeká ve středu poslední přípravné utkání doma od 18 hodin s Moravanem Lednice. O víkendu budou mít Mutěničtí volno a o týden později je už čeká krajský pohár s vítězem duelu Blatnice pod svatým Antonínkem a Velké nad Veličkou.