V sobotním klání třiadvacátého kola krajského přeboru mladších žáků šlo však víc než o výsledek. „Kuba chtěl vždy hrát v zaplněné aréně a před bouřlivou kulisou tribun,“ uvedl břeclavský klub na svém webu.

A to se přesně podařilo. Mezi tisícovkou diváků byly i zástupy konkurenčních klubů. Ve velkém počtu přijeli fotbalisté z Bohunic, Hrušek, Hodonína, Mutěnic či dalších celků z celé jižní Moravy. Rivalitu tentokrát nechali stranou a podíleli se na nezapomenutelné atmosféře sobotního vzpomínkového utkání.

Zemřel nadějný fotbalista Jakub Pospíšil. Bylo mu 12 let.
Zemřel nadějný fotbalista MSK Břeclav. Pietní místo je u fotbalového stadionu

Před stadionem břeclavského Slovanu zapalovali lidé svíčky, kamarádi tady nechávali fotbalové kartičky, šály nebo podepsané míče s věnováním.

U vstupu běžel na velké televizi sestříhaný záznam, který připomínal Jakubovo velké fotbalové umění.

Před úvodním hvizdem všichni na stadionu uctili minutu ticha, kterou doprovodila píseň Jednoho dne se vrátíš. Na ni ihned navázal bouřlivý potlesk a velké ovace zaplněné tribuny. „Uctili jsme super kamaráda, hráče a velkého srdcaře, který nikdy neopustil tento klub a zůstal mu věrný,“ znělo z úst moderátora akce a předsedy břeclavského klubu Alexandra Hrabala.

Minuta ticha na břeclavském stadionu

Zdroj: Kryštof Neduchal

Domácí fotbalisté se už v páté minutě ujali vedení. „Branku vstřelil hráč číslo deset Jakub Pospíšil, alias Ondřej Hollý,“ znělo z reproduktorů na stadionu, což diváci ocenili obrovským aplausem.

Vzhledem k tomu, že Jakub nastupoval s oblíbeným číslem 10, sudí po deseti minutách přerušil utkání. Aktéři obou celků se postavili na půlící kruh a spolu s diváky věnovali svému kapitánovi bouřlivý potlesk.

Ovace diváků po vstřelené brance MSK Břeclav

Zdroj: Kryštof Neduchal

MSK se nakonec radovalo z vysokého vítězství 17:1 nad Židenicemi. Mimořádné utkání jistě vstoupí nejen do klubové historie, neboť žádný mládežnický zápas v našem regionu a dost možná ani v celé České republice nenavštívilo tolik diváků.

MSK Břeclav – ČAFC Židenice 17:1 (7:0)
Branky: Hollý 5, Čapka 3, Řezáč 3, Fiala 3, Samek 2, Kolaja – Hanzelka.
Rozhodčí: Uher.
Diváci: 1000.

Na rozlučku s Jakubem přišlo v sobotu na břeclavský fotbalový stadion tisíc fanoušků.
Podívejte se, jak se Břeclav loučila s velkým fotbalovým talentem