Mužstvo známé z televizního seriálu Okresní přebor nastoupilo v téměř kompletní sestavě.

V týmu vedeného českým hercem Luďkem Sobotou nechyběli brankář Jakub Kohák, v poli se pak doplňovali Lukáš Langmajer, Ladislav Hampl, David Novotný a Leoš Noha.

Ze známé party chyběl pouze Ondřej Vetchý, kterého nahradil bývalý ligový útočník Luděk Zelenka. „Myslel jsem si, že to bude bojovnější zápas. Hrálo se však opravdu přátelsky. Houslice by v okresním přeboru Hodonínska asi neuspěly. V tabulce by byly až za Svatobořicemi," usmíval se hráč Spartaku Lukáš Řihák, který si ani přes zranění ruky nenechal zápas s hvězdným týmem ujít. Výběr zaměstnanců MND ovládl první poločas, který vyhrál 5:2. „Od té doby, co šel Luděk Zelenka do obrany, tak to tam byl velký průchoďák," dobíral si známého fotbalistu Řihák.

Všichni aktéři se na trávníku dobře bavili. Domácí tým vedl s Los Cohiňos 5:2, 7:4 a půl minuty před koncem 8:7, tým složený ze známých herců však dokázal v posledních vteřinách srovnat. Nutno dodat, že zaměstnanci MND to soupeři při poslední akci nutně ulehčili.

„Výsledek je vždy domluvený předem, takže je to podle mých představ," vtipkoval David Novotný.

Ten v seriálu Okresní přebor ztvárnil roli Jardy Kužela. Novotný, který je velkým fanouškem Sparty Praha, přijel na Slovácku už ve středu. „ Jsem pohodlný člověk a ráno by se mi nechtělo vstávat. Proto jsem vyjel na Moravu o den dřív," pravil Novotný, který jezdí na Slovácko moc často nejezdí. „Nějaké kamarády tady mám, hlavně Sparťany. Ale jelikož je jižní Morava spojená s alkoholem, a já jsem už deset let abstinent, nevím, co bych tady pohledával," usmíval se Novotný. „Po cestě do Hodonína jsem ale zabloudil. Jel jsem přes Slavkov a Kyjov. Během cesty jsem poznal, že tady je opravdu malebný kraj. Prostě takový, jaký jsem si ho představoval," doplnil.

Leoš Noha, představitel Ády Větvičky, jezdí naopak na jižní Moravu poměrně často. „Maminka bydlí kousek od Mikulova, takže k jižní Moravě mám vřelý vztah," uvedl Noha.

Ten vstřelil zaměstnancům MND tři branky. „Sice bylo trochu vedro, ale jinak to bylo dobré. Hattrick je, takže pohoda," culil se Noha, který musel po skončení duelu zpátky do Prahy. „S Láďou Hamplem máme večer představení, proto se musíme vrátit. Je to sice smutné, ale my to neseme statečně," pravil Noha. To Novotný zůstal v Hodoníně až do rána. „Moderuji tady jednu společenskou akci," vysvětlil.

Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen Jakub Kohák. „Nebojím se říct, že jsem nejlepší brankář v České republice, v Evropě a možná i na světě," bavil fanoušky Kohák. Ten po utkání čelil dvaceti pokutovým kopům. Právě tolik míčů totiž vhodili hráči Los Cohiňos do hlediště. Kdo z jedenácti metrů Koháka překonal, mohl si vzít balon domů. „Upozorňuji, že jsem z penalty nikdy nedostal gól," varoval soupeře známý režisér televizních reklam.

Pohár pro vítěze zápasu převzal kapitán Ladislav Hampl.

Diváky bavil i Jarmil Škvrna, který měl pod dresem sparťanský rolák a na hlavě bílého kulicha. „Je to náš Řepka," volal na herce Luděk Sobota. Škvrna parodoval bývalého obránce West Hamu a Fiorentiny po celé utkání. V zápase dokonce uviděl za protesty žlutou kartu. Návštěvníky pohodové akce pobavil o poločasové přestávce tým roztleskávaček Cheerleaders Brno Tigers. Zápas komentoval z tartanové dráhy známý herec Luděk Sobota.

Benefiční zápas –

Výběr zaměstnanců MND – Los Cohiňos 8:8 (5:2), 1:2 na pokutové kopy

Branky Los Kohiňos: Leoš Noha 3, Jakub Kohák 2 (obě z penalty), Jarmil Škvrna 2 (1× z penalty), Luděk Zelenka.

Rozhodčí: Zálešák – Daniel, Nádeníček

Diváci: 500

MND: Milan Lamač – Marián Petrjanoš, Richard Červenka, Pavel Kašperák, Radek Gertner, Přemysl Kyselák, Petr Trávníček, Jarek Vráblík, Vítězslav Straka, Milan Vydařilý, Lukáš Řihák, Miroslav Konečný, Pavel Šimánek, Ivan Horinka, Zdeněk Kos, Jan Zugar, Vladimír Šrůtka, Zdeněk Kuřil, Dušan Mitrík, František Gajda, Miroslav Létal.

Loc Cohiňos: Jakub Kohák – Jarmil Škvrna, Karel Wienczek, Petr Franěk, Lukáš Jambor, Petr Růžička, Lukáš Langmajer, Ladislav Hampl, Luděk Zelenka, David Novotný, Leoš Noha.