„Stoper Jašíček je třetiligový hráč. V neděli své kvality jednoznačně prokázal,“ řekl na adresu nové posily trenér Vrchoviny Richard Zeman. V novém působišti jsou se službami bývalého mutěnického fotbalisty spokojení. „Michal se hned zapojil do stoperské dvojice k Lukáši Smetanovi a toto duo nepustilo hosty za celý zápas téměř k ničemu. S brankářem Vítkem to byla naše neprodyšná hráz,“ postřehl význam bohdalického odchovance místopředseda novoměstského klubu Roman Wolker.

V neděli jste poprvé nastoupil v dresu Vrchoviny. Jak byste jej popsal?
Zápas to byl určitě dobrý. Byla dobrá atmosféra, hráli jsme s prvním mančaftem, takže kvalitní soupeř. A zvládli jsme jej.

Jak jste byl spokojený s vlastním výkonem?
Myslím si, že to bylo dobré. Trenér byl spokojený. Zatím všechno v pohodě.

Asi jste znal některé hráče Hodonína, že?
Jo, určitě. S Petrem Spazierem jsem hrál v dorostu ve Slovácku. Gólmana Krajíčka jsem znal z Bystrce, když hrála třetí ligu. V Mutěnicích mě ještě trénoval František Ondrůšek. Hodonín má slušný mančaft.

Jak jste se vůbec dostal ze Sokolova do divizní Vrchoviny?
Přes jednoho známého trenéra. Nejdřív mi nevyšlo angažmá v jiném druholigovém celku, tak jsem chtěl hrát aspoň divizi. Doufám, že se mi tady bude dařit a po zimní přípravě se dostanu zpátky do základu Sokolova. Porvu se o to. Stále jsem jejich hráč.

Můžete srovnat podmínky v Sokolově a Mutěnicích?
Nedá se to srovnat. Ve druhé lize je to všechno naprosto profesionální.

Sledujete ještě výsledky Mutěnic i v I.A třídě?
Na internetu se vždycky podívám, jak hrál Sokolov a Mutěnice. Pořád jim fandím.

Jak se díváte na to, že se teď v Mutěnicích hraje I.A třída?
Myslím si, že to asi všechny překvapilo. Je to rozhodnutí pana Jagoše, a to se musí respektovat.

Na co nejraději vzpomínáte z vašeho tříletého působení v Mutěnicích ?
Samozřejmě že na pohárová utkání. Když jsme doma porazili 4:0 prvoligové České Budějovice a pak přijel Baník Ostrava. Byla to skvělá atmosféra.

Sokolov začátkem října přivítá v poháru pražskou Spartu. Nemrzí vás, že u toho nebudete?
Určitě mrzí. Proti Spartě chce hrát každý. Je to nejlepší klub u nás. Určitě bude výborná atmosféra.

Vrchovina taky ještě v poháru nevypadla (ve středu se střetne s třetiligovou Kroměříží – pozn. red.), a daří se jí. Čím to, že v poháru to jde a v divizi se týmu tak nedaří?
Možná, že to bylo únavou. V poháru nemají co ztratit, je to víc vyhecované a chtějí se ukázat proti soupeři z vyšších soutěže.

Michal Jašíček

Narozen: 13. června 1985

Post: střední obránce

Kariéra: Bohdalice (okr. Vyškov, žáci), Drnovice (žáci), Slovácko (dorost), Hranice, Vítkovice, Mutěnice, Sokolov, Vrchovina.