Všechno podstatné se odehrálo od 28. do 30. minuty. Domácí tým poslal do vedení kapitán Tomáš Bárta, který se trefil po rohovém kopu. Čejč však vzápětí srovnala. Zaváhání brankáře Šlosara potrestal přesně zakončující záložník Bohun.

O mnoho více toho natěšení příznivci neviděli. „Na fotbal se nedalo dívat. Celý zápas jsme hráli v křeči," prohlásil domácí kouč Jaroslav Flíček. Ten nakonec bod bral. „Vzhledem k vývoji zápasu je remíza spravedlivá," věděl bývalý brankář Mutěnic a Starého Poddvorova.

Spokojenější ovšem byli hosté. „Výsledek je pro nás dobrý," přiznal kouč Sokola Zdeněk Holešinský. Ten nechtěl v derby prohrát. „Přijeli jsme vyhrát, ale i bod nakonec bereme," usmíval se zkušený kouč, který musel nečekaně brzy stáhnout ze hřiště záložníka Kmínka. Zraněného středopolaře již v 19. minutě nahradil Pilát.

Úvod utkání patřil domácím, kteří začali poměrně svižně. Ránu Vacenovského zblokovala hostující obrana na roh. Na druhé straně zavařil brankáři Šlosarovi krajní bek Zálešák. Jeho nepovedený odkop se od Koutného málem odrazil do sítě.

Čejkovice ovšem především ohrožovaly branku soupeře. Pokusy Modrovského šly mimo. Ve 25. minutě měli hosté štěstí, když trestný kop nejlepšího muže na trávníku, Stávka, skončil na břevně.

Domácí příznivce se vedoucího gólu dočkali až po další standardní situaci. Po dobře zahraném rohovém kopu se míč dostal k nekrytému obránci Bártovi, jenž zblízka překonal bezmocného gólmana Ivičiče.

Čejč ale odpověděl téměř okamžitě. Nedůrazný odkop Šlosara potrestal Patrik Bohun. „Inkasovali jsme po hrubé chybě. Byla to jediní vážnější akce soupeře za devadesát minut," kroutil hlavou Flíček.

Jeho tým byl i za nerozhodného stavu 1:1 aktivnější, ale většina akcí končila daleko před Ivičičem, který deptal protivníka především jistými zákroky a pomalou rozehrávkou. „Nechci hodnotit hru soupeře, ale mám takový pocit, že od třicáté minuty začal hostující brankář zdržovat. Každá jeho rozehrávka od branky trvala půl minuty," všiml si Flíček. „Nerozumím tomu, proč rozhodčí ani v padesáté, šedesáté či sedmdesáté minutě nevybídl gólmana k tomu, aby zrychlil hru," pokračoval. „Je mi líto diváků, že to museli sledovat. Na třetí třídu přitom přišla nádherná návštěva," dodal naštvaně.

Flíček ale hledal nedostatky především na hře svého mužstva. Na sudího ani taktiku protivníka se nevymlouval. „Měli jsme být agresivnější, důraznější, přímočařejší," vě­děl.

Domácím příliš nepomohla ani poločasová přestávka, během níž čejkovický kouč nabádal své svěřence ke hře po stranách a křídlech. Marně. „Kluci pokyny ale neplnily. Naopak, pořád tlačili míč středem nebo zbytečně nakopávali dlouhé míče, které v klidu sbíral výborný Ivičič," pronesl Flíček.

Ten byl zklamaný nejen z výsledku, ale hlavně z ofenzivy a výkonu obou útočníků. „Ti si nevytvořili žádnou finální akci, nedostali se vůbec do zakončení," zlobil se domácí trenér.

I když Čejkovice byly k výhře blíže, kromě dorážky Buriana si žádnou tutovku nevytvořily. Platonická převaha plná dlouhých nákopů a nepřesností na pozorného a bojujícího soupeře stačit nemohla. „S tímto na tři body nemůžeme pomýšlet," uvedl Flíček.

Nepříliš atraktivní duel tak skončil remízou 1:1. Nerozhodný výsledek nahrál především vedoucím Dolním Bojanovicím, které díky výhře nad béčkem Mikulčic odskočily Čejkovicím na deset bodů. Čejč zůstala třetí, ale má utkání k dobru.

„I kdyby nám někdo mimořádný postup nabídl, byl bych proti tomu jít nahoru. Tento klub ještě pevně nestojí na svých nohách. Je potřeba ho nejdříve stabilizovat," ví Flíček. „Je lepší hrát ve třetí třídě do pátého místa než se bouchat v okresním přeboru o záchranu. Svatobořice, Nenkovice i další soupeři jsou momentálně někde jinde," dodal objektivně.

III. A třída, 18. kolo

1. FC Čejkovice – TJ Sokol Čejč 1:1 (1:1)

Branky: 28. Tomáš Bárta – 30. Patrik Bohun.

Rozhodčí: I. Zima.

Žluté karty: Zálešák – Dostál, Koutný.

Diváci: 350.

Čejkovice: Šlosar – Bárta, Sasínek, Novotný, Zálešák – Salajka, Burian, Stávek, Modrovský – Maňák (80. Švehla), Vacenovský.

Čejč: Ivičič – Kučera, Šagát, Kolařík, Koliba – Dostál, M. Holešinský, Kmínek (19. Pilát), Bohun (86. Bayer) – Koutný, Valenta (90. Vaněk).

Více z nedělního derby najdete v úterním vydání týdeníku Slovácko.