„Realizační tým chyboval. Tichý je náš hráč, ale vedení mužstva si neuvědomilo, že je potřeba po skončení hostování obnovit registrační průkaz,“ řekl předseda FC Bučovice Radoslav Sokola.

Podle něj zapříčinilo zmatky selhání vedoucího mužstva Josefa Pospíchala, který zapomněl registrační průkazy v autě, se kterým následně odjela Pospíchalo manželka za rodiči do Olomouce. „Nastal totální chaos,“ řekl Sokola.

Ten ale úmysl vyloučil. „V žádném případě nešlo o podraz. Byla to jen shoda pitomých náhod. U nás v klubu jsou navíc lidé, kteří dělají fotbal dlouhá léta. Všichni jsou si vědomi, jaké mohou mít z podobných případů problémy,“ uvedl Sokola. „Navíc s Ratíškovicemi máme nadstandardní vztah. Nebyl zájem dělat nějaký podraz,“ doplnil.

Nepříjemná situace před utkáním zaskočila i domácího trenéra Aloise Špičáka, který musel domů pro léky. „Špičák je výjimečně slušný člověk, učitel. Ten se z toho málem nervově sundal. Musel jsme ho odvést domů. Byl hotový,“ pravil Sokola.

Bučovice tak prohrály první jarní duel kontumačně 0:3. „Kvůli tomu můžeme sestoupit. Navíc si myslím, že z toho budou další disciplinární opatření. Kdo logicky uvažuje, musí mu být jasné, že by do toho úmysle nikdo nešel,“ pronesl uznávaný právník.

Čtěte také: Svaz potrestal chybu Bučovic. Baník vyhrál kontumačně