Brankář Petr Kupka se může v brance vinařů rozkrájet, přesto to na bodový zisk většinou nestačí. „Všechno šlo kolem mě. Je potřeba mít příště více štěstí,“ řekl po derby třicetiletý zlínský odchovanec.

Ve dvou posledních zápasech však inkasoval deset branek. V minulém kole lovil na Hané míč ze své sítě šestkrát, v derby s Břeclaví pustil za svá záda čtyři branky. „Derby rozhodly individuální chyby. Ve druhém poločase jsme začali hrát, měli i šance. Soupeř však dokázal hrubé chyby jednotlivců potrestat. Za stavu 0:3 se pak už těžko hraje,“ pravil Kupka.

Zkušený brankář po zápase jen marně přemýšlel, co za tolika obdrženými brankami stojí. „Netuším. Ale myslím, že to je v hlavách hráčů nás všech. Musíme si to přebrat a začít hrát nadoraz,“ míní Kupka, který neměl na žádné inkasované brance podíl. „Vždycky, když dostanu gól, tak si řeknu, že jsem to mohl chytit,“ podotkl Kupka.

Ten se na soupisce Zlína poprvé objevil coby náhradní brankář 13. září 2004 před domácím zápasem s Libercem. V ročníku 2005–06 hostoval v Kunovicích. Působil i v Hradci Králové, Pardubicích a belgickém Bruselu. Naposledy hájil barvy divizního Hulína.

Na Slovácku je i přes rozpačitý vstup do sezony spokojený. „Ze Zlína je to sice trošku daleko, ale je tady krásná tráva, diváci chodí na fotbal, takže se tady cítím dobře,“ dodal brankář, jenž na první vychytanou nulu v dresu Mutěnic stále čeká.