Výsledky jako na houpačce, značně nevyrovnané výkony a nevídané trápení v koncovce připravily Sokol o lepší umístění. Se ziskem dvanácti bodů a jedenáctým místem nemůžou být ve Vlkoši rozhodně spokojeni. „Umístění je pro mě dost velkým zklamáním,“ uvedl kouč Vlkoše Zdeněk Mareček.

Jeho tým sužovala v průběhu celé podzimní části početná marodka. „V důležitých zápasech, které jsme nutně potřebovali vyhrát, nám chyběli klíčoví hráči,“ posteskl si zkušený lodivod.

První výhry se Vlkoš dočkal až v šestém kole. Na vítěznou sérii však nedošlo. Sokol brzdila hlavně chabá střelecká potence. Pohledný fotbal a velké množství šancí nebyli nic platné. Body brali většinou soupeři. „Trápilo nás neproměňování šancí. Zlepšilo se to až s příchodem Bukovského,“ řekl Mareček.

Tomu leží v žaludku hlavně závěrečný duel s Podivínem. „Není možné, abychom vyhrály v Dubňanech 5:1, a pak doma za týden prohráli s Podivínem 1:7. Takové extrémy by se na jaře neměly opakovat,“ míní Mareček.

Kromě Bukovského zaslouží pochvalu snad jen útočník David, který vstřelil osm branek a brankář Podolan. Ostatní hráči zůstali daleko za svými možnostmi. Ofenzivní esa Hrbáček s Vavrušem se sice snažily, ale problémy s koncovkou vyřešit nedokázaly. „Mužstvo střelecky táhl jediný David. Tým na něj spoléhal až příliš. Škoda, že se k němu nikdo nepřidal,“ pravil Mareček.

Zkušený kouč by během zimní přestávky v týmu rád přivítal nové tváře. Nejlépe kvalitního obránce a produktivního útočníka. „S vedením jsem zatím o posilách nemluvil, ale budeme muset do týmu trošku sáhnout a zkvalitnit tým,“ sdělil Mareček.

Na odchodu z Vlkoše podle něj není nikdo. „Všichni by měli zůstat,“ potvrdil Mareček. Ten se chce během dlouhé zimní přestávky zaměřit na přebudování systému hry. Na zlepšení fyzické kondice budou Marečkovi svěřenci pracovat v blízkosti Šumperku. Tam je čeká v polovině ledna pětidenní soustředění.

11. Sokol Vlkoš

Celková bilance: 13 – 3 3 7 – 18:25 – 12 bodů

Doma: 14. 6 – 2 0 4 – 8:13 – 6 bodů

Venku: 10. 7 – 1 3 3 – 10:12 – 6 bodů

1. poločasy: 13. 13 – 2 6 5 – 7:10 – 12
2. poločasy: 12. 13 – 3 3 7 – 11:15 – 12

Střelci: 8 – David, 3 – Hlaváč, 2 – Ingr, Valenta, 1 – Hrbáček, Vavruš, Bukovský

ČK: Petr Lunga