Domácí v utkání zkoušeli dva dorostence – vlastního Marka Novotného a kyjovského Jakuba Křižku. „Taky si zahrálo několik kluků z béčka. Naopak jsem neměl k dispozici některé hráče základní sestavy,“ sdělil vacenovický kouč Petr Kopl s tím, že tým začal s přípravou 8. července.

Úvodní půlhodina patřila mladíkům z Hodonína. Mezi dvacátou a třicátou minutou se gólově prosadili hned třikrát – dvakrát se trefil Bábíček a jednou Karmazin. „Byli rychlejší a běhavější. My jsme naopak inkasovali po hrubých chybách zkušených hráčů,“ přiblížil Kopl.

Jeho svěřenci se ale z obdržených branek rychle vzpamatovali a ještě do přestávky dokázali snížit Jiřím Grufíkem. Ve druhém poločase se šestadvacetiletý vacenovický středopolař prosadil ještě dvakrát, a završil tak svůj hattrick. „Byl to dobrý útočný fotbal. Myslím si, že jsme měli na to, abychom vyhráli, i když i hosté hráli dobře a nastřelili ještě tyč,“ dodal Kopl. Hodonín tak v duelu přišel o třígólový náskok. „Druhý poločas byl velmi špatný. Naši hráči ztratili koncentraci a byli bez pohybu,“ dodal hodonínský kouč Lukáš Fojtík.