„Filipa Koryčánka jsme zaregistrovali až dvě hodiny před utkáním. Bylo to opravdu na poslední chvíli. Jsme rádi že to vyšlo,“ usmíval se po utkání předseda FC Vracov Petr Sádovský.

Mladý forvard nastoupil místo Petra Vaculy na hrotu útoku, vedle kanonýra Lopraise. A ve 38. minutě povedenou ranou derby rozhodl. „Dostal jsem dlouhý balon, který ještě Petr Loprais prodloužil. Měl jsem to na dlouhou nohu, chtěl jsem vystřelit, ale viděl jsem obránce, že už natahuje nohu, tak jsem míč zasekl a levou nohou vystřelil,“ popsal rozhodující okamžik zápasu šťastný střelec. „Zaplať Pán Bůh to tam spadlo,“ doplnil s úsměvem.

Zápas Kyjova s Vracovem přilákal na Městský stadion více než šest stovek diváků. Natěšený příznivci však žádný mimořádný duel neviděli. Vracov pozorně bránil a vyrážel do rychlých brejků, domácí drželi míč a proti houževnaté a pozorné obraně se kromě několika šancí neprosadili. „Bylo to hodně vyhecované. Pro mě to byl první zápas za Vracov. Jsem rád, že to dobře dopadlo,“ pravil Koryčánek.

Osmnáctiletý útočník nastoupil za hosty poprvé. Úvodní utkání krajského přeboru totiž kvůli nedořešenému přestupu vynechal. „Mrzelo mě to hodně. Ani jsem se radši na zápas s Rousínovem nejel podívat,“ řekl Koryčánek.

Jeho komplikovaný příchod se dotáhl až těsně před utkáním. „Snažil jsem se to řešit s panem Foltýnem. Nakonec to dobře dopadlo,“ ulevilo se talentovanému fotbalistovi.

Zatímco někteří mladí hráči volí opačnou cestu, Koryčánek, věkem ještě dorostenec, se chce prosadit mezi dospělými. „Oslovil mě pan Dohnálek, který mě vedl půlroku ve Veselí nad Moravou. Chtěl jsem to ve Vracově zkusit a jelikož mě nové angažmá zaujalo, tak jsem zůstal,“ pravil.

Osmnáctiletý forvard zápas v Kyjově nedohrál. Za ovací hostujících příznivců opustil hřiště patnáct minut před koncem. „Měl jsem problémy s kolenem. Ještě to nemám pořádně doléčené, proto jsem si řekl o střídání,“ vysvětlil Koryčánek.