Tak vyhecované finále Letocha cupu nepamatuje. Rozhodující duel sice nic převratného nenabídl, ale souboj týmu složeného z hráčů ze Znojemska a futsalisty Slovenska, kteří navlékli dres Tatra Blesku Košice, si nenechala ujít spousta hráčů vyřazených týmů. Většina přihlížejících fandila českým hráčům, krajany hlasitě povzbuzovali hlavně celky SPK a Oranjes.

Ti nakonec mohli po nudném bezbrankovém zápase a vypjatém penaltovém rozstřelu gratulovat Sqadronu k premiérovému vítězství. „Penalty jsme si nepřáli. Chtěli jsme vyhrát v normálním hrací době. Nakonec to vyšlo. Je to super, jsem moc rád," radoval se hrající manažer týmu František Ševčík.

Fotbalista Baníku Lužice dal dohromady skvělý tým. Dres Sqadronu navlékli třeba opory divizních Tasovic nebo bývalí hráči Znojma či Hrušovan nad Jeviškou. „Dvacet let jsem tam bydlel. Jsou to moji kamarádi. Pár kluků se ještě kvůli klubovým povinnostem omluvilo," řekl Ševčík. Ten nehrál ve Vacenovicích poprvé. „S místními kluky mě to ale moc nebaví, proto jsem si pozval hráče ze Znojma," pravil Ševčík, který se spoluhráči výhru v pátek večer náležitě oslavil. „Budeme v Hodoníně. Bude to velké," usmíval se Ševčík.

Dobrá nálada zůstala po finále i v táboře poražených. I když zklamání bylo na některých hráčích patrné. „Druhé místo bereme. Uhráli jsme to, co jsme chtěli. I když náročný terén nám nedovolil hrát lépe," řekl kapitán celku z Košic Lukáš Šidlovský.

Borci z východního Slovenska to měli do Vacenovic ze všech týmů nejdál. „Chtěli jsme s kluky na nějaký turnaj do Česka. Na internetu jsme si našli informace k Letocha cupu. Turnaj splnil naše představy, jsme se vším spokojení," pronesl Šidlovský.

Tatra Blesk měl v týmu pět reprezentantů Slovenska ve futsale. Ani to však Slovákům nestačilo. Namále měly Košice už v semifinále. Oranjes Dubňany za nepříznivého stavu 0:2 soupeře zatlačili a celý druhý poločas soupeře mačkali jako citron. Na vyrovnání však nadšeně hrající tým z Hodonínska nedosáhl.

„Klidně jsme mohli dojít až do finále, protože v semifinále jsme byli herně lepší. Soupeř však potrestal naše chyby a proměnil obě své příležitosti," uvedl kapitán Oranjes Radek Žurovec.

Dubňany nakonec urvaly bronz, když v zápase o třetí místo proměnily všechny penalty. „Je to pro nás historický úspěch. Na tomto turnaji jsme nikdy dál nedošli," uvědomovala si opora Oranjes. Tým s nejširším realizačním týmem a velkým počtem fanoušků tak měl zase po delší době co slavit. „Co jsem teď slyšel, tak se bude kupovat sud piva," culil se Žurovec.

Velkým překvapením letošního ročníku bylo čtvrté místo Fotbalistů. Ti využili příznivého losu a nakonec dokráčeli až do semifinále. Kvůli dvěma prohraným penaltovým loteriím ale nakonec na medaili nedosáhli. „Jsme překvapení, protože jsme dávali tým dohromady až den před turnajem," uvedl kapitán Fotbalistů Jaroslav Fila.

Kostru týmu tvořili bývalí hráči Koryčan, červený dres přehodili přes hlavu i borci z Kyjova a Vlkoše. „Sešli jsme se náhodou. Turnaj jsme si užili. Atmosféra byla parádní, organizace byla bez problémů," pochválil pořadatele Fila.

Už ve čtvrtfinále skončili All Stars. Loňští vítězové nezvládli penaltový rozstřel a v boji o postup mezi čtyři nejlepší týmy prohráli s Tatran Bleskem. „Vyřazení beru na sebe. Nedal jsem rozhodující penaltu. Mrzí mě to hlavně kvůli klukům, šance na obhajobu byla. Klidně jsme mohli jít dál," řekl Tomáš Pochylý.

Záložník Dubňan bral ale vyřazení s nadhledem. „Na takových fotbalových turnajích je krásné to, že mohou postoupit i papírově slabší týmy," řekl Pochylý, který nastoupil v jednom týmu společně s mladším bratrem Filipem. „S bratrem jsem si zahrál po dlouhé době a nebylo to vůbec špatné," dodal Pochylý.

Spolupráce úderného dua All Stars na obhajobu nestačila. Ve čtvrtfinále skončili i Kanonýři, Žádovice a Dukla Praha. Do vyřazovacích bojů vůbec nepostoupily favorizované Kapacity, které v pátek neuhrály ani bod.

Letocha cup 2012

Finále: Sqadron – Tatra Blesk Košice 0:0, 7:6 na penalty

O 3. místo: Oranjes Dubňany – Fotbalisti 5:3 na penalty

Semifinále: Oranjes Dubňany – Tatra Blesk Košice 1:2, Sqadron – Fotbalisti 1:1, 5:3 na penalty

Čtvrtfinále: Kanonýři – Sqadron 0:1, Oranjes Dubňany – Bambučo Žádovice 1:0, Fotbalisti – Dukla Praha 0:0, 4:3 na penalty, Tatran Blesk Košice – All Stars 0:0, 5:4 na penalty.

Nejlepší brankář: Stanislav Myšák (All Stars)

Nejlepší střelec: Marek Dítě (Sqadron) – 14 branek

Cena Marka Jaštíka: Marek Štětina (All Stars) – na turnaji ani jednou neskóroval

Vítěz pivní štafety: Franka Tour Prešov