Šedesátiletý Kmínek se do Milotic vrací po více než dvaceti letech. Trenérský doyen zná 1.B třídu jako málokdo. V minulé sezoně dovedl Kmínek k záchraně nováčka z Rakvic, předtím zase trénoval Hlohovec. V minulosti zase seděl známý trenér na lavičce Hodonína, Veselí nad Moravou, Podluží nebo Dubňan.

„Roman Neduchal nám na výkonném výboru oznámil, že končí. Tak jsme si vybrali okruh trenérů. Nakonec jsme se dohodli na panu Kmínkovi, protože většina členů výboru si přála cizího trenéra,“ řekl jednatel milotického klubu Jan Neduchal. „Toho členové výboru znali z minulosti s měli s ním dobré zkušenosti. Kmínek umí připravit trénink, má bohaté zkušenosti,“ doplnil.

Návrat

Kmínek před pětadvaceti lety zakončil právě v Miloticích hráčskou kariéru. „Pak jsem tam jěště rok trénoval. K Miloticím nemám daleko,“ říká zkušený stratég, který do Milotic přichází z týmu loňského nováčka 1.B třídy. „Rakvice jsou pro mě daleko, navíc končí tam šest fotbalistů. Nevidím tam žádnou perspektivu,“ objasňuje svůj odchod Kmínek.

Milotice, které na jaře trápily nevyrovnané výkony opor, velká marodka a neproměňování šancí, skončily v poslední sezoně jedenácté. Pouhý bod před sestupujícím béčkem Mutěnic. „Měli jsme záchranu Milotic v rukách. Kdyby Rakvice remizovaly v posledním kole s béčkem Mutěnic, tak by Milotice sestoupily,“ připomíná Kmínek.

Tým složený téměř výhradně z vlastních odchovanců a domácích hráčů tak bude potřebě během letní přestávky posílit. „Vzhledem k tomu, že máme v kádru dlouhodobé marody Iva a Radka Kundratovi, uvažujeme o zkvalitnění kádru,“ říká Neduchal. V Rakousku nejspíše zakotví útočník Šifel.

„Hráče zatím neznám. Přípravu začnu s domácími kluky. Mám rád mladé hráče, takže pokud budou v Miloticích šikovní dorostenci, nemám problém je do mužstva zabudovat a dát jim příležitost. Každý z domácích hráčů má dveře v A – týmu otevřené,“ tvrdí Kmínek.

Posily

Vedení Milotic by do svých řad rádo přilákalo hráče Vacenovic Kotáska a Gasnárka. Tedy borce, kteří mají z Milotic manželky a v obci s nádherným zámkem žijí. „Oba u nás mají zájem hrát. Věřím, že se domluvíme s nimi i s mateřským oddílem,“ přeje si Neduchal. Další posily zatím zůstávají v přísném utajení.

O záchranu však v Miloticích chtít hrát nebudou. „Myslím, že poslední sezona byla výjimečná, protože Agro vždycky hrálo v horní polovině tabulky. Nic není věčné, ani sportovní forma. Vše záleží na tom, jak se sezona začne. Pokud v úvodu sezony třikrát vyhrajeme, bude to dobré,“ míní Kmínek.