Fanoušci, kteří dorazili na stadion v Kněždubě o pár desítek vteřin později, přišli o jediný gól prvního jarního duelu. Po rozehrání ve středu hřiště se míč dostal přes Davida Grabce ke Klimkovi, který se elegantně zbavil protihráče a přesnou ranou překonal bezmocného brankáře Motyčku.

„První protiútok se nám nadmíru vyvedl. Nevím jestli hosté ještě nebyli koncentrovaní, ale nám vyšlo to, co jsme chtěli," usmíval se domácí kouč Libor Grabec.

Ten si na podobně rychlý gól nepamatuje. „Ale asi před dvěma lety jsme proti Miloticím skórovali ve druhé minutě," vzpomněl si Grabec.

Hosté byli po úvodní akci protivníka v šoku. „Zápas zásadně ovlivnila první minuta, ve které jsme svoji nepozorností umožnili domácím se dostat do vedení," uvedl po utkání hostující trenér Jaroslav Bíla. Ten kvůli kritice sudích v podzimním duelu v Lovčicích sledoval nedělní utkání pouze mezi diváky. Místopředseda Okresního fotbalového svazu byl však během celého utkání s náhradníky i dalšími členy realizačního týmu v kontaktu, neboť stál dva metry od střídačky.

Ani Bíla však svému týmu nedokázal pomoci. Hosty rychlá branka zaskočila. Blatnice se sice snažila výsledek zvrátit, ale na těžkém terénu se utápěla v nepřesnostech.

Naproti tomu Kněždub pozorně bránil a díky nesmírné bojovnosti a důrazu znepříjemňoval soupeři kombinaci. Proti Blatnici nestáli v neděli pouze hráči Sokola, ale i nerovný povrch, na kterém se hrát líbivý fotbal opravdu nedalo. Věděli jsme, že k nám přijede silný soupeř. Proto jsme na Blatnici vyrukovali s defenzivní taktikou. Na krásu jsme hrát nemohli. Proto jsme vypustili rozehrávky obránců do stran a kombinace ve středu hřiště, protože víme, že na našem trávníku se hrát fotbal nedá," pronesl Grabec.

Blatnice byla blízko vyrovnání ve 26. minutě. Prudkou ránu Ondrouška mladý brankář Galář vyrazil s obtížemi k osamocenému Janíkovi, který pálil ze dvou metrů vysoko nad. „V prvním poločase jsme měli při dorážce Janíka i štěstí, ale i takové zápasy jsou a já chci klukům poděkovat za bojovnost," pronesl kouč Kněždubu.

Blatnice měla i po změně stran trvalou územní převahu. Platonický tlak ovšem hostům žádné vyložené šance nepřinesl. Na centr Vaňka Janík nedosáhl, trestný kop Ondrouška skončil těsně nad a stoper Cileček mířil hlavou do boční sítě.

Nejblíže ke gólu byl v 78. minutě střídající Nováček. Ten ani nadvakrát nedokázal vyzrát na výtečného brankáře Galáře. Novic v brance Kněždubu si odbyl v nejnižší krajské soutěži slušnou premiéru. „Je to ještě dorostenec. Bydlí ve Veselí, ale je hráčem Slovácka. Měl by u nás působit do té doby, než se ligový tým ozve," řekl Grabec.

Jeho tým si kromě branky žádné vyložené šance nevypracoval. Domácí měli po přestávce pár slibně rozjetých brejků, ale Klimek ani Roman Grabec nedokázali přidat pojistku. „Co je nám platné, že se osmdesát minut hrálo na polovině Kněždubu, když soupeř dobře bránil a kombinaci nám znemožňoval těžký terén. Před brankou soupeře jsme navíc nebyli důrazní," pronesl Bíla. „Kombinací tady vyhrát opravdu nešlo. Kněždub hrál to, co potřeboval. My jsme na jejich obranu recept nenašli," dodal hostující lodivod.

Kněždub díky těsné výhře poskočil před Vacenovicemi a Otnice na páté místo první B třídy, Blatnice zůstala po prohře třetí.

1. B třída skupina C, 17. kolo

Sokol Kněždub – FK Blatnice 1:0 (1:0)

Branka: 1. Vlastimil Klimek

Rozhodčí: Knecht – Šmíd, Stávek

Žluté karty: Klimek, M. Durna, Lukáš – Ondroušek, Macko, Vaněk, Cileček

Diváci: 250

Kněždub: Galář – Lukáš, L. Grabec, O. Bíla, D. Grabec – Káčerek, M. Durna (81. Chromeček), R. Grabec, P. Bíla – Klimek – Nejedlík (60. M. Bíla, 90+4. Káčerek)

Blatnice: Motyčka – Jakub Cícha, Cileček, Schmeister, Štefánek – Ondroušek, Vyskočil (79. Bachan), Macko, Jan Cícha (56. Nováček) – Vaněk, Janík (74. Peřina).

Muž zápasu …

„Dal jsem svůj nejrychlejší gól v kariéře. Jsem moc rád, že to vyšlo. Měli jsme hrát proti Blatnici na brejky, těší mě, že se ujal hned ten první. Po rozehrávce uprostřed hřiště jsme nakopli míč dopředu, já jsme udělal kličku protihráči a dal gól. Bylo to opravdu jednoduché (smích). Soupeře jsme určitě zaskočili. Takový začátek asi nečekali. Nám výborný úvod naopak pomohl

Věděli jsme, že Blatnice je na tom fotbalově lépe, takže jsme s ní nemohli hrát otevřený fotbal. Soupeř nastřílel v přípravě každému čtyři, pět gólů. Na zápas jsme se pečlivě připravovali, podobně jsme hráli už minulý týden proti Bzenci. Chtěli jsme pozorně bránit a vyrážet do rychlých protiútoků. Takto asi budeme hrát celou sezonu. V kádru mnoho konstruktivních hráčů nemáme. Pomohl nám i terén, který jev katastrofálním stavu. Hřiště je tvrdé, jako v létě.

Na derby jsme se těšili, zimní přestávka letos byla extrémně dlouhá. Utkání s Blatnicí, Hroznovou Lhotou určitě mají svůj náboj. Zápas jsme odbojovali. Soupeři k bodům nepomohla ani fotbalovost."

Útočník Kněždubu Vlastimil Klimek