Šestadvacetiletý forvard se ve vloženém patnáctém kole blýskl čtyřmi brankami. Hlavně díky Kasalovým přesným zásahům Bzenec doma přehrál soupeře z Brněnska 4:0 a v tabulce se posunul na druhé místo. „Zápas jsme měli od začátku pevně pod kontrolou. Soupeř byl oslabený a přijel bez vysokých hráčů, takže jsme to měli o něco jednodušší, ale nakonec jsme to zvládli," uvedl útočník Petr Kasala.

Známý okresní střelec zaznamenal čtyři branky v mistrovském zápase přesně po roce. V minulé sezoně se amatérský reprezentant jižní Moravy blýskl stejným počtem gólů proti Rousínovu, nyní potupil Ivančice. „Nečekal jsem to, ale jsem moc rád, že se mi to povedlo," usmíval se Kasala. Ten poprvé skóroval v 18. minutě, kdy se prosadil po přihrávce Dobeše. „Jeden gól byl za první poločas málo," věděl šestadvacetiletý forvard. Svoji územní převahu korunoval slovácký celek po změně stran, kdy odevzdanému soupeři nastřílel další branky.

Na 2:0 zvyšoval Kasala po střele do tyče a zpětném centru Dobeše, hattrick završil po asistenci Matuly a čtvrtý zásah přidal z pokutového kopu. „Ve druhém poločase jsme zabrali, přidali další tři branky a nakonec zaslouženě vyhráli," prohlásil lídr Slovanu.

Cítil se unavený

Bzenec i ve vloženém patnáctém kole potvrdil, že je v pohodě. Rozjetý Slovan nezastavil volný víkend ani protivník z Brněnska. „Že jsme měli v sobotu volno? Problém to nebyl. Kluci si odpočinuli a do utkání i díky tomu měli velkou chuť, což jsme potvrdili i na hřišti," řekl Kasala. Větším nepřítelem než Ivančice byl středeční termín, který většině hráčů ani diváků nepasuje. „Zápasy v týdnu jsou vždycky těžké," říká známý fotbalista. „Já i kluci jsme byli po práci celkem unavení, ale nakonec jsme to zvládli," přidal Kasala.

Hosté na tom však byli stejně, když na stadion dorazili pětadvacet minut před utkáním. Ivančice byly na Hodonínsku hodně pasivní. Výraznější nebezpečí pro domácí obranu neznamenal ani Martin Čožík.

Sedmatřicetiletý útočník nastřílel v osmi zápasech krajského přeboru sedm branek, na hřišti Slovanu ovšem další gól nepřidal. „V posledních zápasech se mu střelecky dařilo. Na to, kolik má roků, je stále platný a nebezpečný. Opravdu výborný fotbalista," pochválil Kasala Čožíka. Bzenec se díky šesté výhře z posledních sedmi zápasů dostal na druhé místo přeboru. Svoje postavení chce potvrdit i v sobotu, kdy doma hostí Novosedly. „Chceme vyhrát a udržet se na špici tabulky," dodal Kasala.