Zýbalův návrat do Kyjova v neděli potvrdil trenér Vracova Libor Snopek. „S Kyjovem jsme domluvení. Jeho odchodu nic nebrání,“ řekl vracovský kouč. Vedení Vracova nad nabídkou Kyjova dlouho neváhalo. „S takovým mančaftem bychom chtěli spolupracovat. Kyjovu by určitě slušela vyšší soutěž. Věřím, že jim Ondra pomůže k postupu,“ uvedl Snopek. „Podle mě patří velký fotbal do velkých měst a menší fotbal zase do vesnic. Nechci nikoho urážet, ale tak by to mělo být,“ doplnil.

Kdo Zýbala na hrotu vracovského útoku nahradí, zatím není známo. „My si ale přivedeme dalšího hráče. Chceme mít v týmu čtyři kvalitní útočníky,“ uklidnil vracovské fanoušky Snopek. O místo vedle kanonýra Lopraise momentálně bojují Petr Lipčík, Josef Jurásek nebo Michal Jílek.

Ani v Kyjově však nemají o útočníky nouzi. Na podzim vedle sebe nejčastěji nastupovali Přikryl s Kučerou. Na šanci čekají Kroutilík s Lukášem Možíšem. „Konkurence se nebojím. Do Kyjova nejdu proto, abych seděl na lavičce,“ vzkázal novým spoluhráčům Ondřej Zýbal.

Ten nabídku z Kyjova dlouho zvažoval. „Mluvil jsem s trenérem Snopkem i panem Lejsalem. Určitě to nebylo jednoduché rozhodování,“ pravil Zýbal, který má po nedávném incidentu velkou motivaci ukázat všem škarohlídům a kritikům, jak moc se v něm spletli. „Kyjov má kvalitní mančaft a mě lákalo zahrát si s bývalými ligovými hráči. Mám tam i dost kamarádů. Navíc v Kyjově mají ambice, chtějí hrát vysokou soutěž,“ vysvětlil hlavní důvody změny dresu Zýbal.

Postupové choutky však má i Vracov. „Kluci tu divizi uhrají i beze mě,“ míní Zýbal. Přestup zimy se tak nečekaně zrodil na trase Kyjov – Vracov.