Kapacity doplatily ve druhém sobotním čtvrtfinále především na nedůraz v koncovce i chyby v defenzivě. „Jsme zklamaní, ale vyřazení jsme nebrali nijak tragicky. V hale hrajeme hlavně pro zábavu," uvedl lídr Kapacit a jeden z hlavních organizátorů Kyjovské ligy, Miroslav Čada. Favorit se od začátku tlačil před soupeřovu branku ve které ovšem neskutečně vládl Marek Vrba. Flamengo dostal do vedení v 10. minutě Miroslav Jančík, který napřáhl z poloviny hřiště a po dvojí teči zapadl míč přes ruce gólmana Dalibora Zemana přesně k tyči.

Kapacity sice byly po celý zápas herně lepší, ale před brankou protivníka jim scházel důraz i přesnost. „Nebyli jsme dostatečně produktivní," posteskl si Čada.

Střely a šance borců v růžových dresech buď končily na konstrukci branky Flamenga nebo na jejich brankáři. Další pohroma přišla pro pořadatele ve 22. a 23. minutě. Nejprve po rychlém brejku skóroval Rostislav Gejdoš, vzápětí potrestal chybu soupeřovy defenzivy Petr Posolda. V tu dobu byl pořádající tým na ručník. Naději na zvrat i postup oživil Martin Riedl a následně i gólman Zeman. Jeho dlouhý výhoz si nešťastně srazil do vlastní sítě brankář Střílek.

Po změně stran tlak Kapacit pořádně zesílil a po rohovém vhazování vyrovnal kanonýr Petr Kasala na 3:3. Radost favorita definitivně utnul Josef Kopčil, který využil špatného střídání protivníka při rohu a zblízka překlopil misky vah opět na stranu Flamenga.

Kapacity ve zbývajících dvaceti minutách neustále dobývaly branku soupeře, ale srovnat se jim nepodařilo. Nejblíže gólu byl Tomáš Zůbek, který v 56. minutě nastřelil břevno, a Petr Kasala. V čase 59:59 pojistil překvapivý postup Flamenga do semifinále Jaroslav Tesař.

Zápas čtvrtého a pátého týmu po základní části sliboval hodně vyrovnaný zápas, který se naplnil beze zbytku. Utkání rozhodl v 59. minutě Jakub Červinek. V úvodním sobotním duelu se do vedení dostali Kuci vopálený, když na tvrdou střelu Ondřeje Zýbala jinak skvělý gólman Stanislav Holub nedosáhl. Vyrovnání zařídil z trestného kopu Zbyněk Toman. Po změně stran se Kuci dostali do vedení ještě dvakrát. Utkání směřovalo po proměněné Tomanově penaltě do prodloužení, ale v předposlední minutě se na zadní tyči zjevil Jakub Červínek, který poslal borce v černých dresech do semifinále.

Další dva čtvrtfinálové duely už tak dramatické nebyly. V souboji Zweigeltrebe s Novým Světem se s dalším překvapením nepočítalo. Borci v blankytně modrých dresech byli po celý zápas jasně lepší a o svém postupu nenechali nikoho na pochybách. Na začátku utkání se Holeček a spol. dostali do tříbrankového vedení, které v klidu kontrolovali a postupem času i navyšovali. Opět jako vždy vynikal nejlepší střelec letošního ročníku Lukáš Možíš, autor čtyř branek.

Vítěz základní části Beastie Boys měl do čtvrtfinále nejpřijatelnějšího soupeře. Z8věrečný duel také podle papírových předpokladů dopadl. Od první minuty tahali borci ve žlutých dresech za delší konec, soupeře jasně přehráli a po zásluze postoupili do semifinále letošního ročníku. V dresu Beastie Boys se předvedl hráč juniorky Sigmy Olomouc Filip Žák, který zatížil konto brankáře Marka Grufíka třemi přesnými zásahy.

V sobotu je ve sklářské hale na programu semifinále. V boji o finále nejprve Zweigeltrebe vyzve Flamengo, po nich se utkají Beastie Boys a Kuci Vopálený.

Kyjovská halová liga

Výsledky čtvrtfinále: Ocelit – Kuci vopálený 3:4 (1:1), Zbyněk Toman 2 (1× z penalty), Robert Chlustina – Ondřej Zýbal 2, Tomáš Bátora, Jakub Červinek. Kapacity – Flamengo 3:5 (2:3), Martin Riedl, Petr Kasala, Dalibor Zeman – Petr Posolda, Rostislav Gejdoš, Josef Kopčil, Jaroslav Tesař, Miroslav Jančík. Zweigeltrebe – Nový svět 10:5 (4:2), Lukáš Možíš 4, Matěj Tychtl 2, Tomáš Kundrata, Milan Koplík, Robin Habáň, Marek Ingr – Karel Půček, Robin Dobeš, Lukáš Smrčka, Dominik Kuchař, Lukáš Přikryl. Beastie Boys – Old Dogs 8:1 (4:0), Filip Žák 3, Petr Sychra, Jan Žandovský, Radek Šifel, Jaroslav Válek, Václav Matula – nehlášeno.

Nejlepší střelci: 31 – Lukáš Možíš (Zweigeltrebe), 21 – Filip Žák (Beastie Boys), Zbyněk Toman (Ocelit), 17 – Ondřej Zýbal (Kuci Vopálený).