Z nuly hrdinou. Kyjovský dorostenec stejně jako hrdina ze známé americké komedie zastínil v semifinálovém dramatu všechny zkušenější hráče. Tomáš Čada přitom vůbec neměl do utkání nastoupit.

„Taťka vždycky říká, že se lépe hraje v deseti. Já jsem byl bohužel až jedenáctý. Věci jsem si ale raději. vzal. Nakonec se to vyplatilo, protože otec zapomněl v Hodoníně na turnaji ortézu, takže nechtěl riskovat a zraněné koleno raději šetřil. Tak mi řekl, ať se jdu převléct," usmíval se po zápase šestnáctiletý mladík.

Hráčům Kapacit ale dlouho do smíchu nebylo. Úvod semifinálové střetnutí totiž patřil Kukům vopáleným. Borci v černých dresech povzbuzeni hladkou čtvrtfinálovou výhrou nad Novým Světem začali proti pořadatelům dobře. První šanci sice Zýbal neproměnil, ale podruhé už se nemýlil.

Protesty hráčů Kapacit, kteří si mysleli, že Zýbalová rána proletěla děravou boční sítí, byly marné. Gól platil a zcela po právu. „Byla to regulérní branka," přikyvovali na tribuně diváci.

Čada a spol. se snažili výsledek otočit ve svůj prospěch, ale proti dobře hrajícím Kukům se dlouho nemohli pořádně prosadit. „Nemohli jsme se dostat do šance. Soupeř dobře bránil. Naštěstí nám pomohly dva slepené góly," pravil Čada mladší.

Vyrovnání zařídil Petr Kasala, obrat dokonal Lukáš Mička. „Byla to tvoje životní trefa," dobíral si spoluhráče Čada starší. „Takových gólů už jsem dal," mávla rukou opora Strážnice.

Kapacity další branky přidaly po změně stran. Na 3:1 zvyšoval Kasala, čtvrtý gól přidal Tomáš Čada.

Kuci vopálený to ani za nepříznivého stavu nezabalily. I když klidní borci v černých dresech rozhodně nebyli. Zýbal si bez míče vyšlápl na Petra Lungu, po žlutých kartách volaly i další zákroky.

Emoce uklidnil až Tomáš Macek, který tečovanou ranou snížil. A Kuci najednou vycítil šanci. Naději na zvrat přiživil výtečně hrající Radek Kundrata.

To však nebylo zdaleka vše. Rány Červinka a Macka zastavila konstrukce branky. Štěstí se k poslednímu vítězi halové ligy obrátilo při střele Červinka, který z úhlu a za pomoci levé tyče zaskočil do té doby výtečného Výstupa.

Drama vrcholilo. Rozhodnutí přinesl rohový kop. Kuci nepokryli na zadní tyči mladíka Čadu, který zblízka poslal pořádající tým do finále.

„Nacvičené to nebylo. Nikdo mě ale nehlídal, tak jsem si naběhl a balon jsem dal pouze do prázdné branky. Bylo to v pohodě," popsal klíčový moment zápasu kyjovský dorostenec.

V hektickém závěru navíc musel střídat brankář Výstup, který si při jednom ze zákroků poranil hlavu a své místo přepustil střelci Kasalovi. Kuci se v posledních vteřinách vehementně snažili o vyrovnání, ale vyřazení už neodvrátili.

„Bohužel jsme se zase nevyvarovali zbytečné chyby a z rohu dostali rozhodující gól. Kapacity hrály chytře zezadu a čekaly na šance. My neumíme bránit. Jsme ofenzivní tým a pořád útočíme. Soupeř byl ale lepší, vyhrál zaslouženě," uvedl brankář Kuků vopálených Michal Kůřil.

Ten za stavu 4:4 věřil v postup. „Bohužel zápas rozhodla zbytečná chyba. Jinak to byl výborný zápas. Spíše takové finále než semifinále," pronesl Kůřil.

Stejný názor měl i Tomáš Čada. „,Divákům se musel zápas líbit. Bylo to malé finále," řekl hráč Kapacit, který si přál hrát ve finále s Ocelitem. „Zweigeltrebe jsou nejlepší soupeř. Bude to zajímavý zápas, který rozhodnou maličkosti," předpovídá Čada.

Zápasy o umístění jsou na programu v sobotu. Finále začíná ve sklářské hale v 15.15.

Kyjovská halová liga

Semifinále: Kapacity – Kuci vopálený 5:4 (2:1)

Branky: Tomáš Čada 2, Petr Kasala 2, Lukáš Mička – Ondřej Zýbal, Tomáš Macek, Radek Kundrata, Jakub Červinek

Rozhodčí: Rotter

Diváci: 80

Druhé semifinále: Zweigeltrebe – Ocelit 9:2.

Čtvrtfinále: Kuci vopálený – Nový Svět 7:2, Ocelit – Beastie Boys 2:2, 4:3 na penalty