Mutěnice porazily i díky brance Dalibora Koštuříka poslední Fulnek 2:0. „Jsou to povinné tři body, ale každý zápas s posledním mužstvem tabulky je vždy těžký,“ řekl krátce po utkání za měsíc osmadvacetiletý útočník.

Koštuříkovi se pikantní duel povedl. Obávaný kanonýr poslal svůj tým ve 24. minutě do vedení. „Broňa Otruba získal míč, naservíroval mi to na hlavu a já jsem to prodloužil do sítě. Sedlo mi to dobře,“ popsal gólovou situaci Koštuřík.

Hosté se ale nevzdali a hlavně ve druhé půli hodně zlobili. „Myslím si, že kdychom dokázali vstřelit druhý gól, tak by se soupeř položil. Fulnek byl pořád na dosah bodu, pro který si k nám přijel. Hosté byli pořád nebezpeční, cítili šanci až do druhé branky,“ sdělil Koštuřík.

Bývalý útočník Slovácka a Ratíškovic prožil ve Fulneku dva a půl roku. Pod Búdy se vrátil v únoru letošního roku. Během devíti měsíců opustila klub drtivá většina hráčů. Z druholigového kádru zůstali ve Fulneku jen dva Koštuříkovi spoluhráči. „Mají to hodně obměněné. Se mnou hrál pouze kapitán Sokol a brankář Pospěch. Jinak mají úplně nový tým,“ pronesl Koštuřík.

Ten vypsal před utkáním s bývalým týmem speciální prémii. „Klukům jsem slíbil za výhru chlebíčky,“ přiznal rodák z Petrova.

Vinaři přezimují na devátém místě, jen dva body za HFK Olomouc. K úplné spokojenosti ale v kabině Mutěnic něco chybí. „Měli jsme mít o čtyři body víc. Není to špatné, ale úplně v klidu být také nemůžeme,“ pravil Koštuřík, který vstřelil v patnácti zápasech šest gólů.

A to není na útočníka, který většinou nastupoval na kraji zálohy, špatná bilance. „Kdybych dal o dva góly víc, tak bych byl spokojenější,“ dodal Koštuřík.