Utkání tak kromě tradičního rivalského boje dostává nový náboj. Oba týmy se dostaly do pozic, se kterými před začátkem sezony nepočítaly. Břeclav se dokonce musela uchýlit ke změně z nejradikálnějších.

Většina mužstev po výměně trenéra dostane nový impuls a alespoň krátkodobě zabojuje. „Toho se trochu bojíme,“ přiznal vedoucí mužstva vinařů Vojtěch Vala. „Je však otázka, jestli mužstvu přinese změna pozitiva. My budeme hrát na vítězství, nic jiného nás nezajímá,“ hlásí Vala.

Pro Břeclavany nejsou ani tak důležité body. Především jde o to nabrat sebevědomí a získat zpět herní pohodu. „Každý příchod nového trenéra má vždycky psychologický efekt. Změní náladu v kabině, dá mužstvu nový impuls. Věříme, že to pomůže,“ doufá sportovní ředitel MSK Břeclav Radek Rabušic, který bude Fryšovi v neděli na lavičce pomáhat.

Jak se zkušenému kouči, který si zakládá na disciplíně, povede na horké mutěnické půdě, se uvidí v neděli vpodvečer.

Do té doby se Pod Búdama budou modlit za uzdravení svého elitního snajpra Rudolfa Obala. Ten momentálně laboruje s třísly a šance, že nastoupí, je zhruba padesátiprocentní.

Pokud by nakonec skutečně nehrál, mají vinaři připravenu exotickou lahůdku – argentinského útočníka Javioera Martinelliho. Ten se v soutěžním zápase za Mutěnické „Áčko“ ještě nepředstavil a čeká na svoji premiéru.

„Uvažuje se i o této variantě. Ale všechno se rozhodne až těsně před zápasem,“ vysvětlil Vala.

Břeclav nemůže určitě počítat s útočníkem Pacákem, jehož zatmění mysli se nutně projevilo na trestu pro tohoto mladého forvarda.

Naopak se do branky vrátí zkušený David Galla, který si trest odpykal v průběhu minulého nešťastného domácího zápasu se Zábřehem.