Bývalý hráč Břeclavi se nečekaně nevešel do nabitého kádru aspiranta na postup do první ligy a po rozhovoru s koučem Mariem Rossim se přesunul do Hodonína, kterému by společně s dvojicí afrických fotbalistů měl pomoct především v ofenzivě. „Věřím, že budeme bojovat o co nejlepší výsledky," říká Kleiber.

Zatímco fotbalisté Skalice v sobotu odjeli na mistrovské utkání do Nového Mesta nad Váhom, vy jste v dresu Hodonína absolvoval přípravný zápas s Prostějovem. Proč jste v týmu lídra druhé nejvyšší slovenské soutěže skončil?

Ve Skalici mně pět dní před začátkem jara oznámili, že tam končím. Bylo to na popud vedení klubu, které se tak prostě rozhodlo. Trenér Horný se mnou dál počítal, řekl to před celou kabinou.

Musel jste být hodně v šoku…

Zklamání bylo obrovské. Vedení klubu se ke mně nezachovalo dobře. Od lidí, kteří chtějí klub posunout do nejvyšší soutěže, bych si představoval jiné jednání.

Vyjádření MFK Skalica
Po příchodu Lukáše Hutty bylo potřeba zúžit kádr prvního týmu o jednoho hráče. Po zvážení několika aspektů padlo rozhodnutí na Radima Kleibera, který odchází do FK Hodonín. Radimovi za služby, které pro náš klub odvedl velmi děkujeme a v novém působišti mu přejeme spoustu úspěchů.

Vedení MFK Skalica

Řekli vám představitelé klubu důvody?

Trenér mi sám řekl, že to nebylo kvůli výkonnosti, a že pokud by bylo na něm, poslal by pryč jiné hráče. Mé výkony v tom nehrály hlavní roli. Na tréninku i v zápasech jsem makal vždy naplno. Šlo o jiné věci, o kterých se nechci bavit.

Řešil jste pouze nabídku Hodonína, nebo se vám ozvaly i další kluby?

Bylo to velmi rychlé. Prvně jsem žádné nabídky neměl, pak se mi ozvalo pět týmů. I hrající manažer Skalice Roman Čavojský by mi dokázal něco sehnat, ale já jsem mluvil osobně s trenérem Rossim. S ním jsem se dohodl na určitých věcech, a tak jsem se ocitl v Hodoníně.

Věříte, že se na Záhoří někdy vrátíte?

Na Slovensku jsem hráčem Skalice, v České republice patřím stále Slovácku. Do Skalice bych se už ale asi nevrátil.

Co od angažmá v divizním klubu očekáváte?

Proti Hodonínu jsem ještě v dresu Skalice odehrál poločas. Myslím si, že se tým zvedl. I po našem vzájemném zápase jsme je s kluky chválili. Chci Hodonínu co nejvíc pomoct a mladším klukům předat zkušenosti, které jsem ve Skalici vedle mazáků Pavola Majerníka, Romana Konečného a dalších borců nasbíral.

Co od čtvrté nejvyšší soutěže očekáváte?

Divizi jsem nikdy nehrál a moc ji ani neznám. Určitě to ale není jednoduchá soutěž. Rozhodovat však budou naše výkony, nic jiného.

Víte, na který post s vámi trenér Rossi počítá?

I když jsem spíše záložník, tak proti Prostějovu jsem hrál v útoku. Mně je jedno, kde budu nastupovat. Není dané, že budu hrávat od začátku. Záleží pouze na mně a na mých výkonech. Neznamená, že když jsem přišel do Hodonína z druhé slovenské ligy, že mám místo jisté.

K týmu se v pondělí připojili dva Afričané. Co na exotické hráče říkáte? Myslíte, že budou posilami?

Afričany jsem potkal už ve Slovácku a v Břeclavi. Tam byli asi hráči lepších kvalit. Tyto kluky neznám, ale určitě budou rychlí a techničtí. Uvidíme, co ukáží v zápasech.